#MEKYNAVEKY Rok 2022 bude v znamení pocty hudbe Mira Žbirku

Spevák a skladateľ Miro Žbirka nás minulý rok navždy opustil, ale jeho hudba a odkazó zostávajú s nami ďalej. V roku, v ktorom sa mala oslavovať jeho sedemdesiatka, budú rezonovať veľmi intenzívne. Na jeseň sa v Bratislave, Prahe a Londýne chystá veľká koncertná pocta jeho hudbe. Legendárne skladby a veľké hity na nich zahrajú a zaspievajú hviezdy súčasnej slovenskej a českej hudobnej scény.

Všetci umelci, ktorí nezištne prijali pozvanie na koncert TRIBUTE TO MIRO ŽBIRKA 70 vzdajú hold tvorbe výnimočného autora a speváka. A určite si aj zaspomínajú na svoje zážitky s československou hudobnou legendou. Mená účinkujúcich budú zverejňované postupne, vždy s označením #MEKYNAVEKY, ktoré bude jednotiacim motívom všetkých aktivít spojených s poctou Mirovi Žbirkovi.

Predpredaj: https://www.ticketportal.sk/event/TRIBUTE-TO-MIRO-ZBIRKA-70

Koncerty TRIBUTE TO MIRO ŽBIRKA 70 sa uskutočnia 17.10. 2022 v NTC Aréne Bratislave, 21.10.2022 v O2 Universum v Prahe a 23.9.2022 v londýnskom 229 Venue. Každý z týchto koncertov bude výnimočnou viac ako dvojhodinovou hudobnou a vizuálnou šou, ktorá bude oslavou hudby Mira ZIbirku vo všetkých jej podobách.

Posledný Mirov album vyjde už na jar

Už čoskoro bude zverejnený spevákov nový singel a videoklip. "Bude to prvá skladba z pripravovaného albumu, ktorým sa pomyselne uzavrie viac ako päťdesiatročná autorská cesta Mira Žbirku. V čase lockdownov, keď boli zrušené koncerty k nemu postupne napísal hudbu a texty, ktoré stihol v posledných mesiacoch aj naspievať. Jeho vydanie je naplánované na jar. Dokončením a produkciou albumu poveril Meky svojho syna Davida, ktorý na ňom intenzívne pracuje v londýnskom štúdiu Konk," priblížil Žbirkov dlhoročný PR manažér a priateľ Rado Mešša.

Na Mekyho albumy Nemoderný chalan (1984) a Chlapec z ulice (1986) sa bude spomínať v špeciálnom programe na festivale Pohoda. Na DVD vyšla aj posledná, tretia séria televíznej šou Doupě Mekyho Žbirky a pripravujú sa aj ďalšie prekvapenia, ktoré si fanúšikovia nájdu na oficiálnom webe www.zbirka.cz a sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Tip redakcie NUlife.sk : Vypočujte si playlist "Mekyho stovka" (Spotify / Deezer / Youtube)

rNUlife.sk / rado mešša, pro:messa

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.