Nela Pocisková v novej skladbe podporuje odvahu žien postaviť sa násiliu na nich páchanom

Napriek hereckej vyťaženosti sa Nela Pocisková intenzívne venuje aj svojej speváckej dráhe. Po skladbách Bez teba a Prvá, posledná prichádza s ďalšou hudobnou novinkou. Nová skladba Nie som tá je silnou výpoveďou, ktorá má upozorniť na aktivity spojené s Mesiacom boja proti domácemu násiliu a Svetovým dňom boja proti násilu páchanom na ženách (https://www.gender.gov.sk/medzinarodny-den-boja-proti-nasiliu-na-zenach/).

“Nápad na skladbu Nie som tá vznikol, keď som si prečítala o tom, čo všetko sa odohrávalo v domácnostiach počas tejto lockdownovej doby. Je to až neuveriteľné ako v tejto vypätej dobe rastie domáce násilie. Keď som si o tom vypočula jeden podcast bolo mi úplne jasné, že tie ženy musím podporiť, dodať im odvahu, aby sa dokázali vzoprieť a oslobodili sa od násilia alebo psychického týrania,” povedala o nápade na novú skladbu Nela Pocisková.

Skladba vznikala v ženskom autorskom tandeme Zuzana Mikulcová a Nela Pocisková. Hudobne a autorsky na nahrávke spolupracovali hudobníci a producenti Andrej Hruška, Matej Maximilián Mikloš a Samuel Hošek.

“Zuzku táto téma veľmi zaujala a povedali sme si, že sa k tomu chceme vyjadriť. Zuzka prišla s hlavnou ideou textu a dopracovali sme to spolu. Ona napísala prvú slohu, ja druhú, čiže každá do toho vložila to svoje a dokonale sa to doplňovalo. Snažili sme sa do skladby preniesť všetky emócie, ktoré sme pri tejto téme pociťovali. Dúfam, že sa nám to podarilo a tá naša naštvanosť, energia a odhodlanosť sa prenesú aj na poslucháčov a divákov. Až keď sme to napísali, sme zistili, že november je mesiac, v ktorom sa o tejto téme oveľa viac hovorí a preto sme ju čo najskôr dokončili, aby sme aj my mohli prispieť a podporiť dobrú vec. Verím, že aj naša skladba a jej videoklip upozornia na rôzne kampane, ktoré teraz prebiehajú. Lebo čím viac sa bude o tom rozprávať a budú sa hľadať riešenia, tým to bude lepšie,” objasnila speváčka.

Videoklip k skladbe Nie som tá nakrútil režisér Richard Raiman. Nakrútili ho na jeden záber.

“Chcem, aby každá moja nová skladba mala aj obrazovú podobu, lebo každá je úplne iná a každou chcem povedať niečo iné, čo obraz dokonale podporí. S Richardom sme sa dlho rozprávali o tom, ako by to malo vyzerať. Ako vystihnúť tú ženskú silu postaviť sa na vlastné nohy a ísť ďalej. Nakoniec sme sa rozhodli pre jasnú líniu odchodu, ktorý skomplikuje nehoda, ale žena sa napriek tomu nevzdáva a ide ďalej, že treba nájsť silu urobiť hrubú čiaru a aj napriek rôznym prekážkam to nevzdať a ísť ďalej. Nakrútili sme ho na jeden záber, čím je vlastne veľmi reálny,” povedala o novom klipe Nela Pocisková.

A režisér Richard Raiman dodal: “Nakrúcali sme to s Motion Hunter - špeciálnym ramenom na auto, ktoré sa u nás tak často nepoužíva. V závere je skladba kvôli klipu upravená, aby sme posilnili emóciu, že napriek búračke sa domov nevráti a prečo odišla.”

Nela Pocisková so svojim hudobno-producentským tímom intenzívne pracuje na ďalších novinkách. Objaviť by sa mali na pripravovanom albume, ktorý bude hudobne veľmi pestrý a žánrovo veľmi rozmanitý.

“Nechcem sa vôbec škatuľkovať. Veľa hudobných žánrov je mi blízkych a preto som si povedala, že si nebudeme dávať žiadne obmedzenia. Teraz pracujeme na skladbe, ktorá má veľmi blízko k šansónu. A bude to taká čerešnička na torte, lebo k tomu mám ako herečka silný vzťah. Ale budú tam aj iné skladby. Myslím, že si každý nájde to svoje. Chcem, aby bol album hudobne pestrofarebný. Verím, že sa nám to v budúcom roku podarí úspešne dokončiť,” povedala na záver speváčka.

Aktualizované info:

www.instagram.com/pociskova.nela/

Link spotify: https://open.spotify.com/album/5viDvoa5m9H7y02Vm416ZD

rNUlife.sk / Rado Mešša, pro:messa

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.