Jazzový gitarista Tomáš Lukáč prináša hudbu Kurta Cobaina v novom šate

Album dostal meno Heart-Shaped, ktorý vychádza z piesne Heart-shaped box kultovej kapely Nirvana. Tomáš Lukáč podáva ich piesne v novej, dosiaľ nepočutej podobe. Svetovo známe melódie sa dostávajú na platformu moderného jazzu, kde sa stretáva rock, hip-hop a jazzová improvizácia.

Album sa nahrával v Nemecku a podieľali sa na ňom hudobníci z celého sveta. Z raperov sú to Pathos /USA/, Marv the Harf /DE/ a** Prezident Lourajder** /SK/. Ďalšími hosťujúcimi hudobníkmi sú trubkár Vasilis Nalbantis /GR/ a perkusionista Conrado Molina /AT/. Do základného zoskupenia kapely (‚Tomas Lukac Group‘) patria pianista Andre Schwager /DE/, basgitarista Markus Oberleitner /AT/ a na bicie hrá Zhitong Xu /CN/.

Inšpiráciou za vznikom tohto albumu bola Tomášova vášeň pre rôzne hudobné žánre ako napríklad grunge, na ktorom vyrástol a ktorý chcel skĺbiť s tým, čomu sa venoval počas svojich štúdií v zahraničí – jazzová gitara.

Tento talentovaný gitarista pochádza z Bratislavy a jazzovú gitaru študoval na Kunstuniversität v rakúskom Grazi a neskôr v Nemecku na Hochschule für Musik und Theater München.

rNUlife.sk / TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.