Tri strhujúce osudy, tri výnimočné ženy, tri muzikály. Divadla Nová scéna vo februári na navstevnik.online

Divadlo Nová scéna v spolupráci s portálom Ministerstva kultúry navstevnik.online uvedie v priebehu februára online tri úspešné muzikály zo svojej produkcie. Fanúšikovia muzikálu tak z pohodlia svojej obývačky budú môcť prežiť tri príbehy  troch výnimočných žien – MATA HARI, MADAME DE POMPADOUR a MÁRIE TERÉZIE.

Strhujúce osudy troch výnimočných žien v modernom muzikálovom spracovaní sú zároveň svedectvom doby, kde sa úspech a sláva ženám neodpúšťala. Bola Mata Hari špiónkou? Aké boli posledné chvíle najznámejšej kurtizány všetkých čias Madame de Pompadour a ako si poradila s intrigami panovníčka Mária Terézia?

Muzikály, ktoré získali viacero ocenení na svetovom muzikálovom festivale v kórejskom Daegu spája ich hlavná predstaviteľka Sisa Sklovska: Všetky tri boli silné osobnosti, výnimočné ženy. Som šťastná a je mi cťou, že som ich mohla stvárniť a prežiť spolu s nimi na javisku lásku i bolesť, intrigy aj závisť. Najsilnejšie životné emócie. 

Ako prvý uvedie Divadlo Nová scéna 2. februára o 20.00 hod. záznam muzikálu o najznámejšej kurtizáne všetkých čias Madame de Pompadour, ktorá bola milenkou kráľa Ľudovíta XV. a súčasne vzdelanou a inteligentnou ženou. Zo zákulisia ovplyvňovala politické dianie vo Francúzsku v polovici 18. storočia, za čo ju mnohí obdivovali, ale mala aj veľa nepriateľov a neprajníkov. V projekte autorskej trojice Horňák – Kákoš – Brezáni sa predstavia Sisa Sklovska, Štefan Skrúcaný, Jozef Vajda, Lucia Vráblicová., Karin Olasová, Dárius Koči, Dávid Hartl a ďalší.

V poradí druhým bude 4. februára o 20.00 hod. muzikál o slávnej exotickej tanečnici a špiónke Mata Hari. Femme fatale, exotická tanečnica, luxusná kurtizána, romantická hrdinka, zvodkyňa, ale aj zranená žena. To všetko bola tajomná Mata Hari, ktorej život bol plný vzostupov a pádov. Od svetiel rámp na svetových javiskách až na popravisko, kde skončil  jej búrlivý život. V predstavení účinkujú Sisa Sklovska, Patrik Vyskočil, Karol Čálik, Martin Kaprálik, Štefan Kožka a ďalší.


Do tretice Divadlo Nová scéna ponúkne 6. februára na portáli navstevnik.online záznam muzikálu Mária Terézia #posledná milosť o výnimočnej panovníčke, ktorá ovplyvnila chod dejín v Európe. Bola mocnou političkou medzi mužmi, ale aj ľúbiacou a zraniteľnou ženou.. Súčasne muzikál prináša aj príbeh jednoduchého dievčaťa, ktoré pre jej výnimočné schopnosti chcú odsúdiť a upáliť. Osudy oboch žien sa v muzikáli prelínajú, až sa v závere fatálne pretnú. Účinkujú: S.Sklovska, V.Matušovová, B.Deák, M.Harich, J.Lieskovská a ďalší.

Všetky tri muzikály prinášajú silné príbehy, efektné hudobné spracovanie, pôsobivé tanečné scény, výpravné kostýmy a veľkolepé javiskové stvárnenie špičkových muzikálových tvorcov. Každý titul bude počas februára uvedený v štyroch rôznych termínoch, vždy so začiatkom o 20.00 hod.

rNUlife.sk / Zuzana Šebestová PR DNS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.