KAPELA PERFORMED PRIPRAVUJE DEBUTOVÝ ALBUM

Už onedlho vychádza debutový album thrasherov PERFORMED z Prievidze. Album bude niesť názov Moronia a očakávať ho môžete na konci februára.

Thrash-metalovú kapelu PERFORMED založili bubeník Peťo Chalupčík a gitarista a spevák Martin Majdan v roku 2003. Prvý malý koncert grupa odohráva v Prievidzi koncom roka 2004 po druhého gitaristu Riša Adamca. Zostava sa kompletizuje doplnením basáka Ondreja Kušníra. PERFORMED naplno rozbiehajú svoju činnosť a v 2005-om roku hrajú už mimo akcií v Prievidzi niekoľko koncertov v Bratislave, Nitre, či Zlatých Moravciach. Jadro programov v tej dobe tvoril predovšetkým repertoár obľúbenej veľkokapely Metallica.

Po začatí hobľovania vlastných songov sa rozbieha personálny kolotoč ale kapela až do roku 2009 maká, aby sa mohla uviesť na scénu debutovým EP „Thick Fume of Dependencies“. Reakcie naň boli prevažne pozitívne. V zostave, v ktorej prebehlo nahrávanie (vedľa Peťa a Maťa Maroš Pieš – sólo gitara, Lukáš Neuschl – basa) PERFORMED koncertuje na podporu EP a zavíta aj ku susedom do Česka. Od roku 2012 si potom Peťo s Martinom vo dvojici prešli akou si stagnáciou, no udržali kapelu pri živote a po tom, čo zostavu doplnili basákom Majom Lukáčom a Radom Kluvancom na druhej gitare a po tvrdom skúšaní nových skladieb sa koncom roka 2018 predstavili v napratom klube v Kanianke neďaleko domovskej Prievidze. Vystúpenie s novým materiálom malo skvelú odozvu a ihneď sa hovorilo o výbornom návrate na scénu.

Odvtedy je kapela opäť koncertne činná a postupne dokočuje skladby na dlhohrajúci album. Comebackový koncert v Kanianke natoľko zaujal podporovateľov domácej scény zo Slovak Metal Army, že prišla ponuka na vydanie plnohodnotného debutového albumu PERFORMED pod touto značkou. Ponesie nazov „Moronia“, kapela ho nahrala s novým sólo gitaristom v zostave, Maťom Súkeníkom. Vychádza 25. februára 2021.  

PERFORMED zostava

 • Martin Majdan – vocal, guitar
 • Martin Súkeník – lead guitar
 • Marián Lukáč – bass
 • Peter Chalupčík – drums

PERFORMED diskografia
2009 – Thick Fume Of Dependencies – EP
2021 – Moronia – album

PERFORMED – Moronia /CD/ 2021
celkový čas albumu 43:38
dátum vydania: 25/02/2021
01. Good Mood Stealer
02. War
03. Mental Leech
04. Mammonist
05. Killing Past
06. Uzzur
07. Thick Fume Of Dependencies
08. Moronia

 • Nahraté v Typhoid sound lab studio pod dohľadom Jozef Flimel a tiež v studio Vladislav Leškovský a Peter Kravec studio by Peter Kravec in 2019
 • Produkcia Adam Mičinec & Performed
 • Mix a mastering  Adam Mičinec
 • Texty Martin Majdan, Hudba Performed
 • Obal by Nanda Dika (Violence Art)
 • Grafické spracovanie by Mirek Řezníček
 • Fotky Dominik Papánek

Web: https://performed.wbl.sk/
Facebook: https://www.facebook.com/performedmetal
Instagram: https://www.instagram.com/performed_band/
Youtube: https://www.youtube.com/user/performedmetal
Bandzone: https://bandzone.cz/performed

PERFORMED – Moronia Pred-objednávky: https://lnk.sk/dyx0

rNUlife.sk / Zdroj: TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.