Massriot odkazuje do Nového roku: "Bude to fajn"

Nový zvuk, nový výrazne jemnejší štýl, nové hudobné nástroje... toto všetko sú ingrediencie pridané do nového videoklipu skupiny Massriot Bude To Fajn, v ktorom je obsiahnuté veľké posolstvo, a to z neho robí harmóniu hudobných chutí nielen pre tvrdších rockerov.

Chalani v skladbe Bude to fajn výrazne zjemnili svoj doterajší rockový štýl, vo svojej hudbe využívajú iné, v rockovej hudbe nie až tak tradičné nástroje, ako napríklad banjo či husle, na ktoré hrá hudobný virtuóz a multiinštrumentalista z multižánrovej cimbalovky SilBandGabriel Silvay. Novú zmes rocku, indie folku s jemnou príchuťou country podčiarkol profesionálny tanečný výkon Sophie Hurákovej, ktorá účinkovala už vo viacerých úspešných hudobno-tanečných projektoch.

"Je to niečo úplne nové," vyjadril sa Robo Šimko, "pre nás to znamenalo aj kus odvahy, takto výrazne zmeniť štýl, keďže sme sa stále motali okolo rockovej hudby, aj keď viacero singlov boli práve balady. V tejto skladbe úplne chýbajú vybudené skreslené gitary a nadupané bicie nástroje, vymenili sme ich za menej tradičné a akustické aranžmány, ktoré umocňujú atmosféru skladby," dodal spevák.

Autorom prevažnej časti hudby aj textu je Michal Mitrík, basgitarista skupiny, ktorý do kapely prišiel v októbri 2018. "Žijeme v dobe otočenej naruby, svet sa polarizuje, ľudia strácajú nádeje aj sny, aj vzhľadom k situácii, ktorá tu je. Všetko je však dočasné, nech sa deje čokoľvek, raz to musí skončiť a keďže je teraz zle, netreba vešať hlavu a vzdávať sa, treba kráčať ďalej, pracovať na splnení svojich snov tvrdšie ako doteraz a Bude To fajn," dodal.

Pieseň je teda posolstvom v tejto neľahkej dobe a chce ním ostať aj v budúcnosti, keďže ku klipu Massriot zverejnil aj video s dodatkom Epilóg, v ktorom Šimko presne vysvetľuje o čom skladba je. Okrem toho je pieseň od prvej sekundy nového roka aj na väčšine streamovacích hudobných platforiem a čoskoro bude už na všetkých platformách tohto charakteru.

rNUlife.sk / PR Massriot

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.