IMT Smile vydáva nový album s názvom Aj to je život, B Strana a Rarity & Live

Ako sme už pred časom avizovali, skupina IMT Smile dopĺňa svoj život o výber zložený z B -strán, rarít a live nahrávok. 15 skladieb, ktoré uzatvárajú pohľad na tvorbu skupiny v rokoch 1998 - 2020.

Album obsahuje raritné spolupráce. Ako napríklad v skladbe Miluj blížneho / Ľúbim ťa z roku 2006. „ Je to asi najraritnejšie vystúpenie IMT Smile. Hrali sme v Slovenskom národnom divadle. Spomínam si, že sme mali veľký rešpekt pred pánom Dočolomanským“ približuje nahrávku Ivan Tásler. Medzi rarity sa zaradilo aj demo obrovského hitu IMT Smile -  Ľudia nie sú zlí z roku 1998. Ako si Ivan Tásler spomína na tento okamih? „Hrali sme ešte v pôvodnom zložení s bubeníkom Martinom Migašom, Petrom Bičom a bola to vlastne posledná nahrávka tejto zostavy. V tejto zostave sme sa už do štúdia na nahrávanie albumu Valec nedostali“.

B- STRANA A RARITY & LIVE to je aj nedávno uverejnená skladba spolu s videoklipom Navždy – Akustická verzia, tiež cover verzia hitu Mekyho Žbirku Deni. Tiež špeciálna verzia piesne Najkrajšie Vianoce spoločne so Symfonickým orchestrom SRo a Detským a dievčenským speváckym zborom SRo.

Live repertoár zastupuje aj skladba Nad Sázavou, ktorá vznikla počas koncertu v pražskom Forum Karlín, a k IMT Smile sa v nej pridali aj František a Vojta Nedvědovci. „Tento príbeh súvisí ešte s Nikol Štíbrovou, lebo práve ona si svojho času zaspievala Nad Sázavou na Instagrame. Práve vtedy som si ju všimol a rozhodli sme sa pre ňu do našej piesne Príliš osobná známosť. Pred koncertom v Prahe sme sa rozhodli osloviť Frantu, či by si s nami nezaspieval Nad Sázavou, a vyšlo to“, uzatvára Ivan Tásler

Práve k tomuto koncertnému vystúpeniu  pripravili IMT Smile aj graficky animovaný videoklip, o ktorý sa postaral gitarista skupiny Tomáš Slávik. Cover design albumu vytvoril Viktor Frešo.

Viac: https://imtsmile.lnk.to/AjToJeZivotB

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.