V decembri vyjde prvá kompilácia najväčších hitov kapely The White Stripes

Vydavateľstvo Columbia Records uvedie 4. decembra na trh vôbec prvú výberovku jednej z najúspešnejších rockových kapiel posledných 20 rokov The White Stripes. Ikonické americké duo Jack a Meg White fungovalo od konca 90-tych rokov do roku 2011.

Jack White potom prostredníctvom svojho vydavateľstva Third Man Records vydal viac než desiatku live albumov z rôznych pamätných koncertov a vystúpení, výberovka najväčších hitov z jednotlivých štúdiových albumov však v diskografii The White Stripes chýbala. To sa tento rok zmení a vďaka Columbia Records vyjde kompilácia s jasným názvom Greatest Hits, ktorú si už teraz môžete predobjednať alebo pridať do svojho zoznamu na streamingových službách. Fyzicky nahrávka vyjde na CD aj na vinyle (2LP).

Výberový album bude obsahovať 26 skladieb zo všetkých období a albumov. Dvojica sa vo svojich začiatkoch prezentovala ako súrodenecké duo, neskôr však vyšlo najavo, že od roku 1996 boli v manželskom zväzku. Rozviedli sa v roku 2000, teda ešte predtým, ako sa skupina stala globálnou senzáciou vďaka albumom White Blood Cells (2001) a Elephant (2003) s hitmi ako Fell in Love with a Girl a Seven Nation Army. V tom čase získalo duo množstvo cien a patrilo medzi najžiadanejšie alternatívne rockové kapely na svete.

Greatest Hits bude okrem všetkých zásadných skladieb The White Stripes obsahovať aj niekoľko raritných kúskov. Ako upútavku si zvolili doposiaľ nikdy nezverejnené vystúpenie v koncertnej hale Shibuya-AX v Tokiu z roku 2003, konkrétne skladbu Ball and Biscuit.

Výberovka je prvou nahrávkou, ktorá vyjde vďaka novej zmluve medzi firmou Sony Music Entertainment a Whiteovým vydavateľstvom Third Man Records. Zmluva zahŕňa distribúciu takmer všetkých jeho nahrávok nielen s The White Stripes, ale aj s ďalšími Jackovými kapelami The Raconteurs, The Dead Weather a tiež jeho sólových albumov.

The White Stripes bola americká rocková dvojica založená v roku 1997 v meste Detroit. Jej členmi boli Jack White (texty, spev, gitara, klavír, mandolína) a Meg White (bicie, spev). Potom, ako vydali niekoľko albumov a singlov sa v roku 2002 dostali do väčšieho povedomia verejnosti ako súčasť garage rock revival scény. Medzi ich kritikmi uznávané albumy patria White Blood Cells a Elephant. Z druhého menovaného albumu bol vydaný singel „Seven Nation Army“ s jeho basovou linkou sa stal signature song. V roku 2011 sa dvojica rozišla potom, ako mala dlhú prestávku v nahrávaní a koncertovaní. Z ich troch posledných albumov každý vyhral cenu Grammy v kategórii Najlepší alternatívny album.

The White Stripes' Debut Album Turns 20 - Stereogum

Štúdiové albumy

  • The White Stripes (1999)
  • De Stijl (2000)
  • White Blood Cells (2001)
  • Elephant (2003)
  • Get Behind Me Satan (2005)
  • Icky Thump (2007)

rNUlife.sk / Sony Music

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.