Sviňa je najnavštevovanejší film aj po štvrtom víkende. Prekoná aj Báthoryčku?

Necelý mesiac v kinách stačil politickému thrilleru Sviňa na to, aby sa stal druhým najnavštevovanejším slovenským filmom v novodobej histórii. Od premiéry, 6. februára, Sviňa nepretržite kraľuje rebríčkom návštevnosti a prepisuje historické tabuľky.

Doteraz ho videlo 369 316 divákov, čím sa stala nielen druhým najnavštevovanejším slovenským filmom od roku 1993, ale aj šiestym najnavštevovanejším filmom vôbec. Za sebou nechal najväčšie slovenské filmové hity Všetko alebo nič (340 994 divákov), Čiaru (332 400 divákov) a Únos (279 000), ale aj  svetové blockbustery ako Hotel Transylvania (289 785), Avengers: Endgame (278 000 divákov) a Zrodila sa hviezda (271 600 divákov) a prekonal aj legendárneho Avatara (366 533).

Keďže je film ešte stále s veľkým úspechom premietaný v kinách, a už štvrtý víkend za sebou prilákal najviac divákov, je pravdepodobné, že môže ašpirovať až na stupne víťazov spomedzi historicky najnavštevovanejších filmov. Zatiaľ na vrchole dominuje slovenská historická snímka Báthory s počtom 432 300 divákov.

tržbami 2 372 398 € urobila Sviňa celoslovenský rekord a zaujala v rebríčku prvé miesto a zároveň si z hľadiska tržieb získala druhé miesto spomedzi všetkých filmov uvádzaných na Slovensku. Najziskovejšou snímkou je zatiaľ hudobný životopis o skupine Queen, Bohemian Rapsody, ktorý má na konte 2,492 milióna €.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt film svina

Nielen komerčný úspech filmu režisérov Mariany Čengel-Solčanskej a Rudolfa Biermanna, ktorý bol nakrútený podľa knižného bestselleru Arpáda Šoltésza, si všimli aj v prestížnom filmovom magazíne Variety. „Film Sviňa  sa stal slovenským blockbusterom a prepájajúcou niťou medzi divákmi v období prichádzajúcich volieb,“ vyzdvihli vo Variety.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt film svina

Obzvlášť potešiteľný je fakt, že Sviňa vzbudila veľký záujem aj v menších mestách a obciach s jednosálovými kinami ako Ružomberok, Michalovce, Komárno, Námestovo, kde je permanentne vypredaná a je ťažké sa do kina dostať. S veľmi priaznivým prijatím sa stretlo aj nasadenie verzie s maďarskými titulkami, čo sa stalo tiež vôbec prvýkrát v histórii.

Redakciu NUlife.sk informovala Perla Žinčíková, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.