Nový slovenský film Skutok sa stal bude mať premiéru 12. Septembra

Príbeh troch kamarátov Oskara Fegyveresa, Róberta Remiáša, Petra Tótha o tom ako to bolo naozaj s únosom prezidentovho syna, vraždou Róberta Remiáša a kauzou Technopol. Aj o tom, čo s tým má Marián Kočner.

Film Skutok sa stal sa zaoberá politickými zločinmi spáchanými v novovzniknutej Slovenskej republike v 90. rokoch minulého storočia, ktoré neboli nikdy potrestané - únos prezidentovho syna, vražda Róberta Remiáša a kauza Technopol. Príbeh filmu je rozprávaný prostredníctvom troch zúčastnených postáv - obete vraždy, svedka únosu prezidentovho syna a vtedy mladého investigatívneho novinára. Divák vidí ako sa tri postavy, traja priatelia (Oskar Fegyveres - svedok, Róbert Remiáš - obeť a Peter Tóth - novinár) zapletú do vysokej politickej aféry a sledujú z retrospektívneho pohľadu ako sa ich životy, postavy a motivácie vyvíjali.

Jedného dňa počas natáčania mi Oskar Fegyveres poradil, aby som namiesto tejto ťažkej politickej témy spravila dokument o púpave. V tom čase to znelo smiešne, ale do tohto nápadu som sa zamilovala. Film Skutok sa stal je aj politickým dokumentom o púpavách. Práve púpava sa neskôr stala pre mňa veľkou metaforou pre všetky politické zločiny, ktoré sa šíria po krajine ako semená púpavy. Film Skutok sa stal nie je len o vražde alebo únose samotnom. Je to o prostredí, v ktorom žijeme. Som presvedčená, že precedens nepotrestaného trestného činu sa voľne šíri krajinou a robí z nás všetkých obete systému. Film sa snaží nielen vyšetrovať zločiny z minulosti, ale snaží sa poukázať na to, do akej miery sú tieto udalosti prepojené s prítomnosťou.

Facebook:            https://www.facebook.com/skutoksastal/
You Tube:            https://www.youtube.com/channel/UC1iIb8j66f5TgQiOr8uFXkQ
Instagram:           @skutoksastalfilm

Skutok sa stal
2019 ‧ Dokument ‧ 1 h 22 min
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt skutok sa stal
Dátum premiéry12. septembra 2019
Scenár: Barbora Berezňaková
Hrajú: Oskar Fegyveres, Róbert Remiáš, Peter Tóth

DM podľa PK Eva Pavlovičová/LEON Production

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.