CALIN a VIKTOR SHEEN pripomínajú vydanie albumu ROADTRIP

Pred rokom vyšiel zásadný album ROADTRIP . Začiatkom februára vydali CALIN a VIKTOR SHEEN platňu, ktorá zmenila zavedené poriadky v Čechách. "Zabudnite na skupiny Mirai, Krištof alebo Chinaski, na všetky hviezdy z televízie a rádia, aj na tie, ktoré dostávajú Slávikov alebo Andělov," napísal výstižne publicista Karel Veselý pre server Seznam. 

"Najpopulárnejší hudobní interpreti dnešného Česka sa skrývajú úplne inde - na rapovej scéne." Český stredný prúd našiel nových hrdinov. Zatiaľ, čo ich domovská scéna ich oslavovala dávno predtým, mainstream Calina a Viktora akceptoval len s albumom ROADTRIP . Až smiešne pôsobilo Calinovo víťazstvo na minuloročných Anděloch v kategórii Objav roka. Ako sa im bude dariť pri udeľovaní výročných hudobných cien tento rok?

Calin a Viktor @ O2 Arena Praha

Spoločný album dvojice vzbudil rozruch aj na svetovej úrovni, keď si nečakane našiel cestu do globálneho rebríčka Spotify. V prvom februárovom víkende bol na celom svete iba jeden nový album, ktorý sa počúval viac ako ROADTRIP. Žiadna česko-slovenská nahrávka sa v globálnej hitparáde Spotify dovtedy neobjavila, Calin a Sheen to s ROADTRIP dotiahli rovno na druhé miesto! Výsledok vyrazil každému dych, určite aspoň tomu, kto dianie v hudobnom priemysle trochu sleduje. Na domácej českej pôde duo pochopiteľne prekonalo všetky existujúce rekordy - skladby Dívej a Zafír opakovane vylepšili počet streamov dosiahnutých jednou piesňou za 24 hodín, album sa v prvom týždni stal najstreamovanejším albumom v českej histórii.

Calin a Viktor prvé výročie vydania ROADTRIP pripomínajú zverejnením koncertného záznamu z O2 Areny, kde album v októbri 2023 symbolicky pokrstili. Užívateľom platformy Apple Music navyše ponúkajú zážitok v podobe počúvania celej platne v priestorovom zvuku Dolby Atmos. Toho istého sa počas niekoľkých dní dočká aj spomínaný koncertný záznam...

Foto: https://isaac.wmg.com/?w=28p9IzE-8C

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.