Americký spevák BENSON BOONE má najpočúvanejšiu pieseň na svete

Americký spevák BENSON BOONE vládne so singlom Beautiful Things celému Spotify. Na vrchol globálneho rebríčka najpočúvanejších skladieb najpopulárnejšej streamovacej platformy ho vyniesol najmä záujem ľudí v Európe a Amerike. Na Slovensku je "zatiaľ" na druhej priečke...

Dvadsaťjedenročný chránenec Dana Reynoldsa z Imagine Dragons a niekdajší účastník American Idol ( na Slovensku Superstar ), si úspech tvrdo odpracoval. Jeho cesta začína v mestečku Monroe vo Washingtone, kde žil v rodine s piatimi sestrami. Závodne sa venoval skokom do vody a chodil na miestnu strednú školu. Vo voľných chvíľach hral na piano. Hudobný talent v sebe objavil počas súťaže školských kapiel, ktorej sa zúčastnil na výzvu spolužiakov. Ako mnoho ďalších hudobníkov túžiacich po svojich pätnástich minútach slávy, zdieľal prvé spevácke pokusy na sociálnych sieťach.

Na TikToku si postupne vybudoval doslova armádu podporovateľov. Prihlásil sa do známej televíznej súťaže American Idol a jej devätnásty rad mohol podľa divákov aj porotcov na čele s Katy Perry vyhrať, ale zámerne odstúpil, aby sa naplno sústredil na vlastnú kariéru. Podpísal vydavateľskú zmluvu s Warner Music a začal spolupracovať s už spomínaným Reynoldsom. Jeho prvý singel Ghost Town sa dostal do hitparád v trinástich krajinách sveta, ale ďalším Bensonovým skladbám sa už toľko nedarilo. Smolu prelomil až teraz s baladou Beautiful Things.

Benson, ktorý prvýkrát vyvolal okolo seba rozruch a upútal tak na seba obrovskú pozornosť, keď sa objavil v relácii American Idol (Superstar), otvorene hovoril o tom, ako sa rozhodol vybudovať svoju vlastnú hudobnú kariéru a nakoniec spolupracoval s frontmanom Imagine Dragon Danom Reynoldsom. „Viete, keď som bol na [American Idol] – a nechápte ma zle. Porotcovia boli skvelí producenti, to všetko,“ povedal Benson. "Ale cítil som sa ako každý, kto tam bol, bol to ich veľký sen byť tam. A mne sa zdalo, ako keby som spieval len rok. Mojím najväčším cieľom byť spevákom nebolo. Len som akosi nevedel, či som tam bol zo správneho dôvodu."

"Tak som vtedy odišiel z pódia, aby som na to prišiel sám. Ak by som mal byť hudobník, potom by som sa jednoducho zlomil ako umelec namiesto toho, aby som urobil krok smerom, ktorým si nie som istý." . "Určite bolo veľmi strašidelné odísť len tak preč," pokračovala popová hviezda. "Nevedel som, čo chcem robiť, ako to bude fungovať a či to bude fungovať." "Ale potom, čo som odišiel, myslím, že sa osud uberal svojim smerom a Dan Reynolds z Imagine Dragons ma týždeň nato oslovil." "Nemohol som tomu uveriť." Má toľko hitov,“ dodal Benson.

„Dan je pre mňa tá najkrajšia ľudská bytosť vôbec, naozaj sa stará o každého a vďaka tomu sa cítite, že ste najdôležitejšou osobou na svete. A je to skvelý pocit byť v jeho prítomnosti. "

Krátko predtým, ako jeho novinka explodovala na internete, ohlásil Benson Boone koncert v pražskom Rock Café. Záujem o vystúpenie rýchlo rástol a usporiadateľ Fource Entertainment akciu presunul do Lucerna Music Baru. Počas niekoľkých dní sa koncert vypredal. Pripomíname, že šťastní majitelia vstupeniek uvidia amerického mladíka na klubovom pódiu v Prahe 1.6.2024.

rNUlife.sk / TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.