Strhujúca severská dráma Bastard v hlavnej úlohe s Madsom Mikkelsenom vstupuje do našich kín

Bastard je strhujúca dráma zasadená do polovice 18. storočia, ktorá rozpráva už tradične škandinávsky príbeh o dobývaní dánskych vresovísk, o nespútanej prírode, jemnej mystike a tajomnosti, veľkých snoch a ešte väčších obetách. Je to príbeh o hrdom a nekompromisnom mužovi a o žene, ktorá sa stane jeho spojenkyňou tiež už v tradičnom boji proti zlu, smrti a zatrateniu.

V roku 1755 sa zbedačený kapitán Ludvig Kahlen vydáva dobyť drsné a nehostinné dánske vresoviská so zdanlivo nemožným cieľom: vybudovať tu v mene kráľa kolóniu. Výmenou za to získa pre seba vytúžené kráľovské meno. Jediný vlastník tejto oblasti, bezohľadný Frederik de Schinkel, je však arogantne presvedčený, že krajina patrí len jemu.

Keď sa de Schinkel dozvie, že jeho slúžka Anna Barbara a jej manžel utiekli, aby sa ukryli u Kahlena, privilegovaný a zlomyseľný majiteľ vresoviska prisahá pomstu a robí všetko pre to, aby kapitána vyhnal. Kahlen sa nedá odradiť a pustí sa do nerovného boja - riskuje nielen svoj život, ale aj život rodiny utečencov, ktorá sa okolo neho zoskupila.

Šiesty celovečerný film Nikolaja Arcela je vynikajúcou historickou drámou s viacerými silnými stránkami, z ktorých asi najmenej prekvapujúca je tá najpresvedčivejšia. Je to charizma starej školy, ktorá vyžaruje z plátna vďaka Madsovi Mikkelsenovi v úlohe muža, ktorého mlčanlivú povahu a drsnú odvahu podrobujú skúške všetky možné ťažkosti, ktoré ho mohli v Dánsku 18. storočia postihnúť.

BASTARD
Orig. názov: The Promised Land
MP +15  127 min 
Žáner: Dráma, Historický, Životopisný
Krajina: DK, NO

Réžia: Nikolaj Arcel
Scenár: Nikolaj Arcel, Anders Thomas Jensen
Hrajú: Mads Mikkelsen, Gustav Lindh, Amanda Collin, Simon Bennebjerg, Kristine Kujath Thorp, Melina Hagberg , Thomas W. Gabrielsson, Morten Hee Andersen, Magnus Krepper, Søren Malling

Bastard | FILM EUROPE

rNUlife.sk / TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.