Ulička nočných môr prináša jedinečných Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Ulička nočných môr prichádza do kín už tento štvrtok, 3. februára. Herecké obsadenie v podobe Bradleyho Coopera a Cate Blanchett, ale aj réžia v rukách držiteľa Oscara, Guillerma del Tora, sľubujú unikátny filmový zážitok.

Keď si charizmatický, no nešťastný Stanton Carlisle (Bradley Cooper) na cestovateľskom karnevale získa priazeň jasnovidky Zeeny (Toni Collette) a jej manžela Peta, niekdajšieho mentalistu (David Strathairn), zaobstará si zlatú vstupenku k úspechu. Využitím novonadobudnutých vedomostí získa schopnosť potešiť bohatú elitu newyorskej spoločnosti 40. rokov minulého storočia. S kúzelnou Molly (Rooney Mara), ktorá lojálne stojí po jeho boku, Stanton plánuje oklamať nebezpečného magnáta (Richard Jenkins). Chce to dosiahnuť za pomoci tajomnej psychiatričky (Cate Blanchett), ktorá by zároveň mohla byť doposiaľ jeho najhrozivejším protivníkom.

Keď sa americký sen vymiká z koľají

“Veľmi ma zaujal príbeh o osude a ľudskosti. Stanton Carlisle je muž, ktorému sú dané všetky elementy, aby zmenil svoj život,” myslí su režisér del Toro, “Má ľudí, ktorí v neho veria, ktorí ho milujú a dôverujú mu. Jeho úsilie a jemu vlastná arogancia sú však také silné, že ho od toho odvracajú.”

Del Toro poňal film ako sledovanie osudu Stantona Carlisla, podvodníka, ktorý sa zmení na oslivého šoumena a manipulátora takého majstrovského, až uverí, že sám dokáže prekabátiť osud. Zásadnú rolu v tom zohrá aj brilantná a pomstychtivá psychoanalitička Dr. Lilith Ritterová, ktorú stvárnila Cate Blanchett. “Ulička nočných môr je o strachu o chamtivosti a o manipulácii,” povedala herečka, “Má všetky temné základy toho, čo sa zdá byť veľmi zdvorilou spoločnosťou.”

Inšpirujúce tvorivé prostredie

Režisér del Toro si na svoje najnovšie dielo vybral skvelé herecké zloženie, ktoré čerpalo zo seba navzájom. “To, čo Bradley prináša, je neuveriteľne dojemné,” hodnotí svojho herca, ale zároveň aj producenta režisér sám, “Bradley má všetku dobrotu, fyzickú krásu a vrodenú milosť, aby ukázal, čo by to pre Stantona mohlo byť. Ale zároveň má schopnosť vytvoriť postavu zničujúej temnoty. Stanton je zlomený muž, ktorý sa naučil klamať, aby získal od ľudí reakcie, ktoré chce. Vždy sa snaží ukrývat svoje skutočné ja. Je to ortuťová postava, ktorá sa mení podľa okolností.”

Kym režisér chválil Coopera, ten zas vyzdvihol spoluprácu s del Torom: “Bezpochyby najlepšie prostredie na tvorbu je také, kde režisér otvára brány každémun potenciálu. Keď sa ľudia budú cítiť bezpečne, budú riskovať a začnú skutočne ukazovať svoju dušu. To bola atmosféra Uličky nočných môr a herecké obsadenie, ktoré dal dokopy Guillermo, bolo jednoducho šialene inšpirujúce.”

PREMIÉRA: 3. 2. 2022
RÉŽIA: Guillermo del Toro
SCENÁR: Guillermo del Toro, Kim Morgan
KAMERA: Dan Laustsen
HUDBA: Nathan Johnson
HRAJÚ: Bradley Cooper, Cate Blanchet, Toni Collete, Willem Dafoe, Richard Jenkins, Rooney Mara, Ron Perlman a iní.
ŽÁNER: thriller, dráma
STOPÁŽ: 148 minút
ZEM VZNIKU: USA
ROK VÝROBY: 2021
ŠTÚDIO: Searlight Pictures
FORMÁT: 2D DCP, zvuk 5.1,
JAZYKOVÁ VERZIA: anglicky so slovenskými titulkami
MONOPOL DO: 2.2.2024
PRÍSTUPNOSŤ: nevhodné pre vekovú kategóriu maloletých do 15 rokov

Snímku Ulička nočných môr prináša do kín už vo štvrtok, 3. februára, distribučná spoločnosť CinemArt SK.

rNUlife.sk / Perla Žinčíková, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.