Cirque du Soleil prichádza do Bratislavy

Predstavenie sa odohráva na jedinečnom obojstrannom pódiu, ktoré sa postará o nezabudnuteľný teatrálny zážitok. Exkluzívny predpredaj vstupeniek členom Cirque Club-u je 14. decembra. Bežný predaj vstupeniek začína 16. decembra.

Corteo, jedno z najočarujúcejších javiskových vystúpení jedinečného Cirque du Soleil, je pripravené očariť slovenských divákov po dvojročnej pauze bez vystúpení. Predstavenia sa uskutočnia v Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v dňoch 15. – 18. septembra 2022. Vstupenky na všetky podujatia budú v bežnom predaji od 16. decembra 2021 od 9:00 na cirquedusoleil.com/corteowww.vivien.sk a v sieti Ticketportal. Predpredaj vstupeniek na predstavenie Corteo je k dispozícii 14. decembra od členom Cirque Club-u. Členstvo je zdarma a poskytuje výhody, ako možnosť vybrať si ideálne sedenie počas predpredaja, mnoho ďalších špeciálnych ponúk, ale aj exkluzívne zákulisné informácie. V prípade záujmu stať sa členmi klubu, navštívte www.cirqueclub.com.

Jedinečná produkcia Corteo uzrela svetlo sveta po prvýkrát v Montreale v apríli 2005, pod taktovkou skvelého Finziho Pascu. Odvtedy, počas svojej pódiovej transformácie v roku 2018, ohúrila viac ako 9 miliónov divákov v dvadsiatich krajinách na 4 kontinentoch sveta.

Foto: Teeterboard Costumes Dominique Lemieux 2018 Cirque du Soleil Phot

Corteo, v taliančine znamená posledná púť, resp. pohreb a v podaní Cirque du Soleil sa jedná o radostný sprievod poslednej cesty klauna. Predstavenie spája hereckú vášeň s eleganciou a silou akrobatov, ktorí divákov vtiahnu do divadelného sveta umenia, komédie a spontánnosti v tajuplnej atmosfére medzi nebom a zemou.

Klaun si predstavuje svoj vlastný pohreb odohrávajúci sa v karnevalovom prostredí, na ktorý potichu dozerajú láskaví anjeli. V šou sa môžete tešiť na kontrast veľkého s malým, smiešneho s tragickým, dokonalosť perfektného so šarmom nedokonalosti, s vyzdvihnutím sily, ale aj krehkosti klauna, jeho múdrosti a dobroty, ktoré ilustrujú dávku ľudskosti, ktorá je v každom z nás.

Foto: Teatro Intimo Costumes Dominique Lemieux 2018 Cirque du Soleil Photo

Lyrická a hravá hudba znie Corteom počas celej ceremónie, v ktorej sa ilúzia snúbi s realitou. Počas tohto predstavenia je pódium umiestnené v strede arény a miesto podujatia delí na dve polovice, kde každá polovica divákov vidí tu druhú, a vďaka tomu ponúka jedinečnú perspektívu nie len predstaveniu, ale aj oku účinkujúcich. Nevídanú atmosféru v scénickej show od Cirque du Soleil umocňuje úchvatná scéna. Javiskové záclony inšpirované Eiffelovou vežou a ručne maľované javiskové závesy dodávajú pódiu teatrálnu veľkoleposť.

Foto: Corteo oppening act_Lucas Saporiti Costumes Dominique Lemieux 2015 Cirque du Soleil Photo

Mike Newquist, viceprezident sekcie turné vystúpení, sa vyjadril: “Sme úplne nadšení, že konečne môžeme priniesť Corteo do Európy. Naši účinkujúci čakali dva roky, aby mohli opäť a znova zažiť radosť a energiu publika, ktoré bude s originálnym inscenovaním Cortea zažívať emocionálny a magicky návrat Cirque du Soleil na pódia a kedy diváci môžu prvýkrát uvidieť a cítiť vystúpenie z perspektívy umelcov.”

O CIRQUE DU SOLEIL
Slnečný cirkus, pôvodne pozostávajúci z 20 pouličných umelcov, v roku 1984 priniesol nový revolučný koncept cirkusového umenia a úspešne sa vyvíjal až ku vrcholu a svetovému líderstvu vo vystupovaní pred divákmi. Táto, v Montreale založená, kanadská organizácia priniesla údiv a potešenie už viac ako 200 miliónom divákov vo viac ako 450 mestách, vo viac ako 60-tich krajinách na šiestich kontinentoch. Cirque du Soleil je vo vlastníctve i manažovaný Cirque du Soleil Entertainment Group.

Pre viac informácií navštívte: cirquedusoleil.com

rNUlife.sk / tasr

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.