Michal Hrůza oslavuje narodeniny trojalbumom ako výber jeho najlepších piesní za posledných 20 rokov

Spevák, hudobník a uznávaný skladateľ a textár, Michal Hrůza, oslávil tento rok v auguste svoje 50. narodeniny. Ako darček si pripravil svoj prvý kompletný Best of výber s názvom Hity & Příběhy, čo je trojalbum 37 najväčších Michalových hitov mapujúcich jeho 20-ročnú kariéru v rozmedzí rokov 2001 až 2021, aj spoluprácu so skupinou Ready Kirken a Kapelou Hrůzy.

Okrem najznámejších skladieb, ktoré poznáte z rádií, filmov a koncertov, sa môžete tešiť aj na úplne nový singel „Nahoru“. K nemu vychádza aj lyric video z dielne Matyáša Vordu, známeho tvorcu, stage dizajnéra a bývalého bubeníka kapely Mandrage. Trojalbum Hity & Příběhy si môžete zakúpiť vo fyzickej podobe v kamenných predajniach ako aj na streamingových službách.

„Uvedomil som si, že vybrať 37 piesní, ktoré som za posledných dvadsať rokov vydal, je ťažké, a preto sme sa rozhodli album rozdeliť do troch úsekov: hity, duety a piesne z filmov a TV seriálov, či dokumentov,“ vraví spevák z Turnova. V prvej časti tak budeme počuť hity ako „Černý brejle“, „Zejtra mám“ alebo „Namaluj svítání“, v duetoch sa objaví napríklad Duše do vesmíru“ s Klárou Vytiskovou a „Píseň kovbojská“ s Lenkou Dusilovou. Jeho doposiaľ najstreamovanejšie hity „Zakázané uvolnění“ alebo „Pro Emu“ z filmovej časti, snáď ani nie je treba predstavovať.

Súčasťou albumu je aj nová pieseň s názvom „Nahoru“. Na tej Michal Hrůza pracoval spoločne s producentom Janom Horáčkom, kmeňovým členom kapely Mekyho Žbirku. Po jeho nedávnom úmrtí sa stal Horáček členom Kapely Hrůzy. „Najdôležitejšou správou piesne Nahoru je nádej, že všetko komplikované a ťažké sa čoskoro skončí. Vznikla, pretože vyjadruje moje vnímanie budúcnosti a vychádza aj z mojich ťažkostí a nevedomosti, čo ďalej. Myslím, že podobnú skúsenosť má viacero ľudí,“ priblížil Hrůza. „Základné pravidlo môjho skladania je pravda. Niekedy aj ťažká, niekedy aj bláznivá, ale poslednú dobu cítim, že sa zase všetko na dobré obráti,“ dodáva o rekapitulácii svojej doterajšej tvorby Michal Hrůza. 

STREAMINGOVÉ SLUŽBY

www.instagram.com/michalhruza/

www.facebook.com/michalhruza
www.michalhruza.cz

WAV a MP3 sťahujte TU

rNUlife.sk / Tomáš Karpel, Universal music

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.