Skupina HEX má novú skladbu „Pridaj sa k nám“, naspieval ju Ďuďo!

 

Skupina HEX prichádza s novým jedinečným singlom „Pridaj sa k nám (Keď sme s vami)“. Nová pieseň vznikla pri príležitosti 30-eho výročia kapely na hudobnej scéne a jej text je zložený z názvov skladieb a z častí textov obľúbenej skupiny. Pieseň „Pridaj sa k nám (Keď sme s vami)“ naspieval Peter „Ďuďo“ Dudák ako demonahrávku a chalani ju teraz dokončili v štúdiu. Na spoločné vokály si zavolali kamarátov a svoje deti. V štúdiu tak zažili neopakovateľnú atmosféru a pocit, že tam je Ďuďo stále s nimi. Novinku zahrajú HEXáci aj na troch exkluzívnych výročných koncertoch 22.11 v Bratislave, 26.11. v Žiline a 27.11. v Košiciach.

„Po novom roku prišiel Ďudo s nápadom, aby som napísal text, ktorý by zaujímavým spôsobom sumarizoval našu kariéru. Napadlo ho, že text by sa mohol skladať z názvov našich pesničiek a z častí našich textov. Bola to celkom výzva, nechcel som totiž iba bezducho pospájať jednotlivé názvy. Pokúsil som sa z nich vytvoriť príbeh o nás. O tom, že hranie pre ľudí je našim životom a naši fanúšikovia sú neoddeliteľnou súčasťou príbehu skupiny HEX. Na pomedzí apríla a mája sme nahrali s Ďudom v skúšobni demonahrávku. Skladba bola najskôr pomalšou pesničkou, až neskôr sa vykryštalizovala do rýchlejšej verzie,“ konštatuje textár HEXu Martin „Fefe“ Žúži.

Na produkcii novej skladby sa okrem skupiny HEX podieľal aj Adam Kuruc, ktorý rovnako ako Ďuďo, vyštudoval kompozíciu. Má na konte spoluprácu napríklad so speváčkou Katkou Knechtovou.

„Boli sme v novej situácii, po prvýkrát sme nahrávali hudobné podklady na spev. Čo sa ukázalo ako výborný nápad, bolo zavolať naše deti a našich kamarátov na spoločné vokály. Ten pocit, ako všetci s radosťou pristúpili k nahrávaniu, bol neopakovateľný. Ďuďo tam bol proste s nami, akoby neodišiel. Ja osobne sa veľmi teším z tejto pesničky, pretože sme ju chystali ešte všetci spolu a pri tvorbe bolo aj to povestné tvorivé napätie, ktoré nás vždy posúvalo ďalej,“ prezradil Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Vokály naspievali Lasky zo skupiny Para a Tomáš Sloboda zo skupiny Le Payaco spolu s členmi kapely HEX. V štúdiu sa zišli aj Ďuďova dcéra Mária, Yxova dcéra Hanka, Fefeho syn Sebastian, Tybykeho dcéra Karolína, Šarkanova dcéra Ela a dcéra Tomáša Slobodu Liliana.

„Ďuďo to naspieval fakt pekne. Mne sa ušlo pohladiť jeho spev takými nenápadnými vokálmi. Ťažko opísať slovami veľmi zvláštnu, na jednej strane melancholickú a zároveň veľmi pozitívnu náladu, ktorá bola v štúdiu. Okrem HEXákov a našich kamarátov v jednej chvíli pred mikrofónom stáli aj všetky naše deti a spievali sme spolu ako zbor. Zimomriavky...“ neskrýva radosť Peter „Šarkan“ Novák.

 K novinke vznikol klip, ktorý je mixom záberov z nahrávania v štúdiu a archívu kapely HEX.

„Keďže zastávam aj funkciu archivára, načrel som do našej archívnej videotéky. Mal som to šťastie už v roku 1992 vlastniť kameru na pásky VHS, neskôr to bola prvá digitálna kamera, neskôr HI8, a nakoniec prišli kamery s vysokým rozlíšením. Teraz je už každý fotoaparát schopný natáčať video, čo prácu všetkých nadšencov veľmi uľahčilo. V klipe sa objavia zábery z histórie až po súčasnosť.  Kvalita záznamu sa rokmi menila, ale to nič neubralo na výpovednej hodnote materiálu,“ vysvetľuje bubeník a archivár kapely Tibor „Tybyke“ Szabados.

Vstupenky na HEX 30 KEĎ SME S VAMI TOUR 2019  

Informácie o skupine nájdete na http://www.hex.sk/https://www.facebook.com/HEXOFFICIAL/?fref=ts

 

 
Nora Krchňáková | NK Factory / Foto : Braňo Šimončík/Youtube/
úprava Redakcia NUlife.sk

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.