Viva musica! festival zajtra v Starej tržnici ukončí vypredaná Hudobno-obrazová pocta prírode

V septembri 2019 oslávi svoje okrúhle narodeniny slovenský režisér, kameraman a medzinárodne najúspešnejší slovenský dokumentarista Pavol Barabáš. Pri tejto príležitosti sa organizátori festivalu Viva Musica! v spolupráci s Michalom Novinskim rozhodli pripraviť špeciálny koncert, ktorý návštevníkov prostredníctvom hudby prenesie na cestu okolo sveta: z útrob našej Zeme na najvyššie zasnežené vrcholy, zo zelených džunglí na zamrznuté, nehostinné póly, z neznámych krajín do Vysokých Tatier, od extrémneho dobrodružstva až po meditáciu a filozofiu iných kultúr. Barabáš žije príbehmi odohrávajúcimi sa za hranicou poznaného. Svoj pohľad na našu planétu už niekoľko desaťročí zachytáva vo svojich dokumentoch, za ktoré získal množstvo ocenení po celom svete. Na koncerte zaznie hudba Michala Novinského, Martina „Maoka“ Tesáka, Oskara Rózsu a Martina Maroša Barabáša v podaní Symfonického orchestra a zboru Viva Musica! pod taktovkou Michaely Rózsa Ružičkovej. Keďže filmy Pavla Barabáša sú najmä o tom, ako by sa mal človek správať k tejto planéte, záverečný koncert 15. ročníka festivalu Viva Musica! bude zároveň veľkou hudobno-obrazovou poctou prírode. 22. augusta 2019 v bratislavskej Starej tržnici.

Upozorňujeme návštevníkov, že z podujatia bude realizovaný livestream a televízny záznam RTVS. Livestream bude vysielaný na veľkoplošnej LED obrazovke na Námestí SNP pred budovou Starej tržnice a na fanpage festivalu Viva Musica!. Realizáciu livestreamu z koncertu podporila Slovenská sporiteľňa, generálny partner festivalu.

Záverečné podujatie 15. ročníka hudobného festivalu Viva Musica! je beznádejne vypredané.

Pavol Barabáš : Symfónia o Zemi

Hudobno-obrazová pocta prírode

Program

Hudba k filmom Pavla Barabáša

Autori hudby
Michal Novinski
Martin „Maok“ Tesák
Oskar Rózsa
Maroš Barabáš

Aranžmány
Michaela Rózsa Růžičková
Juraj Růžička

Účinkujúci
Symfonický orchester a zbor Viva Musica!
Pavel Bogacz, koncertný majster
Laurencia Krismadewi, hovorené slovo

Etno sekcia
Martin „Maok“ Tesák
Rami Shaafi
Marek Pastírik
Tono Gúth & La3no Cubano

Michaela Rózsa Růžičková, dirigentka
Zuzana Buchová Holičková, zbormajsterka

/DM/

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.