15 šikovných psychologických trikov, ktoré by mal ovládať každý

Týchto 15 psychologických trikov vám môže v mnohých situáciách pomôcť stať sa pánom situácie. No je to ako s ohňom, je to dobrý sluha, ale zlý pán. Preto ani podobné triky netreba zneužívať. Človeku by pritom ani nenapadlo, ako málo niekedy stačí na to, aby mal situáciu pod kontrolou!

1. Ak robíte niečo, z čoho ste nervózni, žujte žuvačku alebo si niečo zajedzte. Oklamete tým vlastný mozog, ktorý si nebude myslieť, že ste v nejakom ohrození, pretože budete jesť. A s tým sa spája príjemná, nie stresujúca atmosféra.

2. Ak robíte s ľuďmi, napríklad v zákazníckom servise, postavte za seba zrkadlo. Zákazníci sa budú správať milšie, pretože nikto nechce sám seba vidieť ako robí scény a správa sa hlúpo.

3. Ak niekomu položíte otázku a on vám odpovie iba čiastočne, udržiavajte očný kontakt a mlčte. Druhá osoba pravdepodobne pochopí a uzná, že predchádzajúca odpoveď nebola dostatočná a bude pokračovať v rozprávaní.

4. Výrazy emócií sú jedným zo spôsobov, ako emócie vyvolať. Ak sa chcete cítiť šťastný, môžete si pomôcť aj tým, že sa budete usmievať tak doširoka, ako je to len možné.

5. Keď sa skupinka ľudí smeje, ľudia sa inštinktívne budú pozerať smerom k členovi skupiny, ktorý im je najbližší (alebo by chceli, aby bol).

6. Ak je niekto na vás nahnevaný a vy zostanete pokojní, pravdepodobne bude nahnevaný ešte viac, ale neskôr sa za seba bude hanbiť.

7. Nehovorte ani nepíšte "ja si myslím" alebo "ja verím". Znie to ako keby vám chýbala sebadôvera.

8. Pred pohovorom si predstavujte, že s tými, s ktorými sa budete rozprávať, ste starí známi. Budete sa cítiť lepšie a spokojnosť, ktorá z vás bude vyžarovať, bude nákazlivá.

9. Mnohé fyzické prejavy stresu sú podobné prejavom veľkej radosti (dýchanie sťažka či rýchlejšie bijúce srdce). Keď situáciu, ktorej sa obávate, začnete brať ako výzvu, aj stres sa môže zmeniť na radosť.

10. Keď sa s niekým stretnete, snažte sa všimnúť si jeho farbu očí. Je to trik, vďaka ktorému trochu predĺžite dĺžku očného kontaktu, čím si ľudí získate a budete sa im viac páčiť.

11. Ľudia pre vás radšej urobia drobnú láskavosť, ak predtým jednu či dve väčšie požiadavky odmietnu.

12. Väčšina ľudí nedokáže odlíšiť šikovnosť od sebadôvery. Ak budete vyzerať, že presne viete, čo robíte, ľudí si získate.

13. Ak budete pôsobiť nadšene, že druhých ľudí vidíte, nabudúce budú pravdepodobne šťastnejší a nadšenejší aj oni. (Psy to takto robia celý čas.)

14. Ak ste sa na skupinovom jednaní a očakávate, že vás niekto pokarhá, sadnite si hneď vedľa neho. Zoberie im tým pocit bezpečia pri to, ako by vás hrešili. Prinajmenšom aspoň zmiernia svoju reakciu.

15. Ak ste na prvom rande, urobte niečo zaujímavé. Druhá osoba si vás bude potom v mysli spájať s týmto vzrušujúcim pocitom, ktorý pri vás mala.

Za tieto zaujímavé infošky ďakujeme Dobrenoviny

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.