Londýn, Anglicko – Fanúšikovia ikonických Editors, pripravte sa na melancholické tóny! Spevák a frontman kapely, Tom Smith, dnes predstavil svoj debutový sólový singel s názvom ‘Lights Of New York City’.
Ako sám priznáva, ide o skladbu, v ktorej „túži po stratenej mladosti“, čím potvrdzuje svoju dlhodobú náklonnosť k písaniu smutných piesní.
Prečo sólo projekt? „Vždy ma niečo vo vnútri volalo písať smutné piesne.“
Hoci Editors sú známi svojou charakteristickou temnou a introspektívnou atmosférou, Smith cíti potrebu preskúmať osobnejšie témy mimo kapely. „Vždy ma niečo vo vnútri volalo písať a spievať smutné piesne,“ hovorí Tom Smith o svojom sólovom počine. „Lights Of New York City je akýmsi vyjadrením túžby po časoch, ktoré už pominuli, po oných svetlách New Yorku, ktoré symbolizujú mladosť a jej nekonečné možnosti.“
Skladba sľubuje intímny pohľad do Smithovho vnútra, kde sa prelínajú spomienky na minulosť s pocitmi straty a hľadania. Je to prikývnutie k jeho charakteristickému vokálu, ktorý dokáže preniesť poslucháčov do hlbokých emočných krajiniek, známych z tvorby Editors, no tentoraz s osobným, nefiltrovaným podtónom.
Ďalší krok v Smithovej tvorbe
Vydanie sólového singla naznačuje nový kreatívny smer pre Smitha, ktorý mu umožňuje experimentovať a vyjadrovať sa bez obmedzení, ktoré so sebou prináša kapelová dynamika. Pre fanúšikov Editors to však neznamená koniec kapely. Naopak, sólové projekty často slúžia ako priestor pre umelcov na preskúmanie nových myšlienok, ktoré sa neskôr môžu, alebo nemusia, pretransformovať do kapelovej tvorby.
‘Lights Of New York City’ je k dispozícii na streamovacích platformách. Pripravte sa na podmanivú hudobnú cestu, ktorá vás vtiahne do sveta melanchólie a reflexie, presne tak, ako to vie len Tom Smith.
rNUlife.sk / Daniel Mičuda, foto: Tom Smith. CREDIT: Edith Smith





Pridaj komentár