V hlave 2 sa stalo najúspešnejším animovaným filmom roka 2024

Animovaný film V hlave 2 zožal cez víkend v kinách obrovský úspech. Získal si záujem obrovského množstva divákov a v roku 2024 zaznamenal najlepší otvárací víkend. Od štvrtka do nedele vrátane naň prišlo vyše 65 500 divákov! Zároveň ide o najúspešnejší titul od štúdia Pixar v počte divákov za otvárací víkend. Po V hlave 2 nasledovali Hľadá sa Dory s takmer 59 000 divákmi počas prvého víkendu a Autá 3 s vyše 37 000 divákmi.

V pokračovaní mimoriadne obľúbeného filmu V hlave 2 od spoločností Disney a Pixar budú mať diváci opäť možnosť vidieť, čo sa odohráva v hlave teraz už čerstvej tínedžerky Riley. Dejú sa tu veľké veci – v riadiacom centre prebiehajú nečakané stavebné práce, aby sa tu mohli ubytovať prekvapiví noví hostia – úplne nové Emócie! Radosť, Smútok, Hnev, Strach a Nechuť, ktorým sa dlho darilo držať veci celkom pod kontrolou, sa ocitnú v úzkych, keď sa ich spoločnosť zrazu rozrastie o úplne nové nepoznané Emócie - Úzkosť, Závisť, Trapas a Nudu…

Dievčatko Riley sa vracia opäť na plátna, teraz už ako teenegerka konfrontovaná s veľkými zmenami vo svojom mladom živote. S rodičmi sa sťahuje do nového mesta a prostredia, musí si nájsť nové kamarátky, vybojovať svoje miesto v triede, v kolektíve. V hlave nastáva poplach a panika v riadiacom centre a snaha opäť nájsť rovnováhu a spoluprácu s novými návštevníkmi, ktorí sa nám nasťahovali do Rileynej hlavy. Puberta sa môže naplno rozbehnúť. Ešte, že je tu jej obľúbený hokej.

Podľa režiséra Kelseyho Manna bolo pribranie nových Emócií do Rileyinej mysle takpovediac bezproblémové. „Vymyslel som si, že Úzkosť bude hlavnou postavou,“ povedal. „Je to niečo, čo sa naozaj začne objavovať, keď sa staneme tínedžermi - všetci sa s tým môžeme stotožniť. Na začiatku som robil veľa výskumov o tom, čo sa v tomto veku deje v našom mozgu, čo vyvolalo myšlienku o demolačnej guli, ktorá prechádza cez ústredie - hromada robotníkov, ktorí sa tam hrnú a všetko búrajú. Je to renovácia - tak nejako sa cíti tínedžer. Je to chaotické.

PREMIÉRA: 13. 6. 2024
RÉŽIA: Pete Docter, Kelsey Mann
SCENÁR: Meg LeFauve
HRAJÚ (HLASY): Hrajú v slovenskom znení: Monika Hilmerová, Kristína Turjanová, Peter Kollárik, Roman Pomajbo, Helena Geregová, Alena Pajtinková, Lenka Libjaková, Michaela Šaleková, Gréta Luprichová, Natália Baloghová, Judita Bílá, Martin Hronský, Andrea Somorovská, Miro Jaroš, Simon Kopunec a iní...
ŽÁNER: animovaná komédia, dobrodružná
STOPÁŽ: 100 minút
ZEM VZNIKU: USA
ROK VÝROBY: 2024
ŠTÚDIO: DISNEY, PIXAR
FORMÁT: 2D DCP, zvuk 5.1
JAZYKOVÁ VERZIA: slovenský dabing

Ako to zobrazil v animovanej rozprávke pre celé rodiny, to môžete vidieť už v traileri.

rNUlife.sk / TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.