Nudný partner, či príťažlivý remeselník? Hrdinka filmu Povaha lásky bude bojovať s dilemou

Láska máva rôzne podoby a jej povaha je často veľmi nestála. Nájde sympatická hrdinka nového filmu odvahu a silu rozhodnúť sa správne, keď ju najvzácnejší cit postaví pred nečakanú voľbu? 13. júna príde do slovenských kín Povaha lásky, inteligentná romantická dráma s prvkami komédie.

Štyridsiatnička Sophie žije pohodlný, hoci trochu nudný život so svojím partnerom Xavierom. Kým nestretne pohľadného Sylvaina, ktorý renovuje jej chalupu, ani jej nenapadne, že v jej živote chýba vášeň. Pri náhodnom stretnutí profesorky filozofie a sympatického stavbára však nielen preskočí iskra, ale rovno vzplanie celý les!

Sophie je čoskoro postavená pred rozhodnutie, či dať prednosť svojmu srdcu, ktoré ju ťahá za Sylvainom, alebo intelektu, ktorý chce uprednostniť stabilitu. Sophiina voľba tentoraz znamená: radšej zemitého sexy remeselníka so sklonmi k rasizmu, alebo salónneho intelektuála, od ktorého síce romantiku nemôže čakať, ale nemusí sa za neho hanbiť pred priateľmi?

„Romantické stretnutia bývajú vo filmoch často idealizované,“ hovorí Monia Chokri, režisérka snímky, u nás známa najmä ako herečka z filmov režiséra Xaviera Dolana (Imaginárne lásky, Laurence Anyways). „Ja sama som zažila niekoľko druhov vzťahov, vďaka ktorým som si uvedomila, ako veľa faktorov – okrem samotných jednotlivcov – môže pár ovplyvniť. Okolie v určitom bode prevládne nad samotným vzťahom. Vaši priatelia, rodina, práca, susedia – to všetko začne veci priťažovať.“

Povaha lásky je komediálnou drámou, ktorá vás dojme aj zabaví, v ktorej sa filozofické vplyvy Platóna či Schopenhauera stretávajú s červenou knižnicou a v ktorej postavy riešia podobné dilemy, aké poznáme zo svojho života v nejakej podobe prakticky všetci. Snímku do slovenských kín prinesie distribučná spoločnosť Continental film.

Originálny názov:  SIMPLE COMME SYLVAIN, NATURE OF LOVE
Krajina pôvodu: CAN, FRA
Rok výroby: 2024
Žáner:  romantická dráma
Dĺžka: 112 min.
Jazyková verzia: CZ titulky
Odporúčaná prístupnosť: nevhodný pre maloletých do 12 rokov (obsahové deskriptory: sex)
Formát:  2D
Réžia:  Monia Chokri
Scenár: Monia Chokri
Hrajú:  Magalie Lépine Blondeau, Pierre-Yves Cardinal, Francis-William Rhéaume

rNUlife.sk / TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.