Adam Pavlovčin zverejnil svoj historicky prvý slovenský videoklip k piesni SÁM

Adam Pavlovčin, známy aj pod umeleckým menomADONXS (čítaj Adonys), je spevák s hlbokým zamatovým hlasom a úradujúca československá Superstar (2021). Doteraz bol známy len anglicky spievanými piesňami. Teraz štartuje ďalšiu etapu svojej hudobnej kariéry – nahral historicky prvú pieseň v rodnej slovenčine s názvom SÁM, ktorú oficiálne vydal už 15.marca na digitálnych platformách.

Zároveň ju môžeme už pár týždňov počuť aj z hraností slovenských rádií, ktoré singel úspešne zaradili do svojich playlistov, ale doteraz nám chýbal k nemu videoklip, ako sme u speváka zvyknutí. Práve v týchto dňoch Adam zverejnil k slovenskému songu SÁM originálny „anti-klip“!  

„Držať sa angličtiny bolo pre mňa niečo ako komfortná zóna. Navyše v angličtine sa tvorcovi všeličo odpustí a za všeličo sa dá schovať'. Rodný jazyk je o dosť precíznejší. Ale ja mám rád výzvy a tak som prednedávnom celkom podľahol myšlienke, že chcem skúsiť písať v slovenčine. Najskôr som si povedal, že sa spojím so slovenskými textármi, ale nakoniec som začal písať sám. Po chvíli ma ten tvorivý proces začal náramne baviť a tak počas krátkej doby vzniklo hneď niekoľko slovenských songov. Prvá z nich sa volá SÁM," opisuje Adam začiatok svojej slovenskej tvorby. "Bol som prekvapený, ako príjemne sa mi píšu slovenské texty, a to aj napriek tomu, že pre mňa je to určite náročnejšie, navyše je to úplne iná poloha ako tvorby, tak interpretácie,“ hovorí Adam Pavlovčin a dodáva: „Dosť som sa v tom našiel a tak sa teraz budem venovať vyložene písaniu v slovenčine. Chcem sa do toho viac dostať, získať viac skúseností a  zdokonaľovať sa.”

Unikátny "anti-klip" vznikal v spolupráci s renomovaným režisérom Viktorom Taušom (ktorý tento rok predstaví svoju snímku Amerikánka). „Ide o videoklip, kde vizuál popiera text, hudobný štýl skladby, jej rytmus aj náladu. Klip, ktorý ide doslova proti songu. „Sám“ je takzvaná power balada – melancholická, silná, smutná. Je o individualizme, o stave samoty, ktorý nám môže v istej životnej etape vyhovovať, ale nie vždy v nej dokážeme naplniť svoj potenciál. Človek, keď má po boku niekoho ďalšieho a cíti podporu, môže sa podeliť o ťažké, ale aj šťastné chvíle. Keď ste sólo ako momentálne ja, tak máte síce viac času a priestoru na prácu, ale veľakrát sa tá osamelosť obráti proti vám. Anti-klip je naopak veľmi dynamický, dokonca svojim spôsobom aj tanečný. Našim cieľom bolo natočiť vizuál, ktorý zharmonizuje a odľahčí dramatickosť skladby,“ vysvetľuje ADONXS.

Nové slovenské skladby chce Adam predstaviť na mnohých koncertoch, ktoré ho tento rok čakajú. „Sezónu 2024 otváram svojim sólovým koncertom v rámci Prague Open Air na Scéne na Občanské Plovárne. Na ten sa extrémne teším a už teraz sa pripravujem so svojou kapelou, tanečníkmi a stage dizajnérom. Bude to úplne niečo iné, než som mal kedy možnosť predviesť na sólo koncerte. Predskokanom bude mladý umelec Tom Sean, ktorého mnohí poznajú zo seriálov Sex O'clock, Policie Hvar alebo filmu Sucho. Je to ale aj skvelý muzikant a hudobník. Keď som počul jeho skladby a demáče, bol som nadšený a som rád, že prijal moje pozvanie. S fanúšikmi sa stretnem aj na Colors Of Ostrava, kde mi zverili druhú najväčšiu scénu – Liberty Stage. A rozhodne sa teším aj na karlovarský filmový festival, kde vystúpim na legendárnom Mattoni Stage (29. júna) a na ďalšie koncerty, ktorých tento rok je požehnane, za čo som veľmi vďačný," hovorí mladý umelec.

SÁM na digitálnych službách: https://ADDONS.lnk.to/Sam

rNUlife.sk / TS, fotograf / video: TOMAS THURZO

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.