David Žbirka so svojim projektom  Sunnbrella vydává videoklip k singlu Have your say a chystá sa na letné koncerty v Čechách a na Slovensku

Sunnbrella - česko-slovenský, v Londýne sídliaci hudobník a producent David Žbirka – vydal 1. mája nový videoklip k singlu Have your say a pripravuje sa na sériu koncertov a festivalových vystúpení v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku a Británii.

Štýl projektu Sunnbrella bol už predtým označovaný ako "slnkom vybielený shoegaze" a "chronický online pop" sa vo svojej poslednej tvorbe silnejšie opiera o to druhé. Breakbeaty sa dostali do popredia a moderná elektronická produkcia piesne skúma dichotómiu života v metropole, ktorý je rozsiahly, neosobný a osamelý, ale aj inšpiratívny, rôznorodý a živý.

„V texte sa skladba zaoberá samotou a zmätkom života vo veľkom meste a falošnosťou, ktorú z nás takéto miesto dokáže často vytiahnuť,“ povedal o novej skladbe David Žbirka. Videoklip v réžii a strihu Davida Žbirku a kamerou Kaia Marksa a Filippa Locatelliho svojou estetikou pripomína skate videá z 90. rokov a mestskú poetiku textu ilustruje zábermi nočného Londýna a energickým vystúpením Davida.

Výsledný zvuk skladby Have your say značne ovplyvnila koprodukcia s českým, v Aténach žijúcim producentom Oliverom Torrom. Pochvalne sa doteraz o tvorbe projektu Sunnbrella  vyjadrili odborníci z The Line Of Best Fit, PASTE, BBC London, Toronto Star, Headliner, Full Moon Magazine a ďalší.

Prvá vinylová edícia debutového albumu Heartworn (2023) sa vypredala. Na základe úspechu tohto albumu koprodukovaného Patrickom Jamesom Fitzroyom (PVA, Sorry) David s kapelou absolvoval rozsiahle turné po Veľkej Británii a Európe a ako support New Yorským indie legendám Beach Fossils hrali na ich na turné po Veľkej Británii a Írsku. V lete kapelu čakajú okrem iného koncerty v Bratislave, Prahe, Brne a Berlíne. Zahrajú aj na niekoľkých českých a slovenských festivaloch, vrátane festivalu Pohoda a Colours of Ostrava, ma ktorých sa pripoja k hviezdam ako sú Queens of the Stone Age, Jockstrap, James Blake, Yaeji, Arlo Parks a mnohým ďalším.

Letné koncerty:

CZ/SK
4.6 – Brno – Fléda Club
5.6 – Praha – Palác Akropolis
6.6 – KAMEN!CE Fest
7.6 – Bratislava – Fuga
8.6 – U:Fest, Rožnov
13.7 – Pohoda Festival
17.7 – Colours of Ostrava

UK/DE
1.6 – Berlín – KvU
11.6 – Bristol – The Louisiana
12.6 – Leeds – Headrow House
13.6 – Manchester – Disorder
14.6 – Nottingham – Bodega
15.6 – London – Moth Club

O sunnbrella

sunnbrella začal ako lo-fi „bedroom pop“ projekt, ktorý zo začiatku získal pozornosť po vydaní singla Feelin' Invisible, ktorý nahral spoločne s filipínskym, v LA sídliacim producentom Eyedress. Svoju víziu potom David nasmeroval sonicky ambicióznejším smerom, prepojením svojej lásky k zasnenému shoegazeu a dream popu s rytmami tanečnej hudby 90. rokov a modernou elektronickou produkciou.

Projekt sa časom rozrástol do päťčlennej kapely s medzinárodným obsadením. Okrem sunnbrella David účinkoval ako bubeník po celom svete, vystupoval vo Veľkej Británii, USA, Európe, Austrálii a Novom Zélande. Medzi významné spolupráce patrí turné s Golf Alpha Bravo (sólovým projektom Gabriela Winterfielda z kapely Jagwar Ma), ako support projektu Dope Lemon, Max Bloomom (Yuck) a nedávno absolvovali turné po Veľkej Británii s londýnskou dream-popovou kapelou Drug Store Romeos, ako predskokani škótskych legiend Belle & Sebastian.

Sociálne siete:

@sunnbrella • Instagram photos and videos

sunnbrella | Facebook

sunnbrella (songwhip.com)

CZ/SK booking: bumbum satori

UK/EU booking: Atonal Agency

rNUlife.sk / TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.