Bratislava od dnes zažíva najväčšiu výstavu motoriek v histórii

Motorky boli odjakživa stelesnením slobody, voľnosti a relaxu a ich obľúbenosť rastie. Podľa štatistík bolo na Slovensku vlani prihlásených 8 579 nových motocyklov, čo je medziročne o takmer 10 percent viac. Dôkazom, že motorky majú množstvo priaznivcov, bude aj výstava Motocykel v bratislavskej Inchebe, ktorá od 7. do 10. marca predstaví stroje rekordných až 40 značiek.

Haly výstavno-kongresového centra počas štyroch dní obsadia stroje Aprilia, Benelli, Bimota, BMW, Brixton, Brough Superior, BRP, CAN AM, CFMOTO, Ducati, Harley-Davidson, Honda, Husquarna, JAWA, Kawasaki, Keeway, Kove, KTM, Kymco, Lambretta, Linhai, Moto Guzzi, Moto Morini, Piaggo, Praga, Segway, Super Socco, Suzuki, SYM, TGB, Triumph, UM, Vanderhall, Vespa, Vmoto, Yamaha a Zontes. Štandardne nebudú chýbať doplnky pre motorkárov vrátane prilieb, oblečenia a obuvi.

Aktuálny 22. ročník výstavy motoriek bude z hľadiska počtu zastúpených značiek aj rozsahu vôbec najväčší v histórii.

Prítomné značky v Inchebe ukážu desiatky výstavných premiér. Návštevníci si budú môcť pod jednou strechou porovnať modely v rôznych kategóriách a spoznať najočakávanejšie novinky pre rok 2024. Nebudú medzi nimi chýbať silné športové motorky, „naháče“, cestovné endurá, choppery, športovo-turistické motorky a, samozrejme, skútre. Práve tie patria k najpredávanejším typom motocyklov na Slovensku.

Na svoje si prídu aj fanúšikovia úprav a prestavieb. Sekcia Customs of Slovakia, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou výstavy, v tomto roku exkluzívne predstaví najlepšie motorky vyrobené a upravené na mieru zo Slovenska aj zahraničia. Účasť prisľúbila poľská, maďarská, česká a chorvátska custom špička. Posledná menovaná, chorvátska CPR garáž so svojim Speed Bob-om vyhrala cenu neodbornej verejnosti na 120. narodeninách Harley Davidson v Budapešti v roku 2023. Atmosféru a zážitok doplní expozícia veteránov českej a slovenskej výroby.

Na výstave Motocykel nebude chýbať ani množstvo adrenalínu, napätia a rýchlosti. Každý deň spestrí nádielka odvážnych a nebezpečných kúskov v podaní českého moto-kaskadéra Adama Peschla a jeho Special Brothers Team. Pri ukážkach jazdy na zadnom kolese, ale aj show na štvorkolkách, drift show či stunt riding show bude tuhnúť krv v žilách.

Návštevníci budú tiež môcť osobne stretnúť viacerých motocyklových jazdcov. Štefan Svitko, Martin Vaculík a Juraj Varga v sobotu 9.3. porozprávajú o svojich zážitkoch z pretekov a rozdajú autogramy.

sprievodnom programe je na pláne aj poradenstvo o výbere vhodného oblečenia a doplnkov na motorku, prednáška o jazde na motorke cez Maroko, predstavenie projektu Public Enemy moto-legendy Pepu Sršňa, tattoo show a skvelá zábava s mediálnym partnerom Rádiom Rock.

Základné informácie

07. – 10. 03. 2024

Medzinárodná výstava MOTOCYKEL prináša do hlavného mesta nablýskané novinky zo sveta motošportu. Motorky všetkých druhov, trojkolky, štvorkolky a skútre, ale aj motopríslušenstvo – oblečenie, obuv a služby pre motocyklistov; výnimočné kaskadérske šou, najúspešnejší jazdci, testovanie elektrobicyklov, ukážky bezpečnej jazdy, autogramiády, rockové koncerty, jedinečná prehliadka tuningu a motoriek stavaných na zákazku v sekcii Customs of Slovakia nenechajú chladným ani jedného fanúšika strojov na jednej stope.

Motocykel 2024 | www.incheba.sk

rNUlife.sk / TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.