Smola a Hrušky predstavujú novinku Suchou cestou k česko-slovenskej kampani Suchej únor/Suchý február

Kapela Smola a Hrušky po dvoch rokoch prichádza s vydaním novej skladby s názvom Suchou cestou. Tento singel, zložený a produkovaný frontmanom kapely Spokom Kramárom vznikol ako súčasť dlhoročnej česko-slovenskej kampane Suchej únor/Suchý február, ktorej cieľom je osveta o problematike nadmerného konzumu alkoholu.

Nezisková organizácia Suchej únor funguje v Čechách už dvanásť rokov a na Slovenske bude prebiehať táto kampaň tretí rok. Prostredníctvom prevencie, osvety, spolupráce s odborníkmi, školami a firmami sa snaží o to, aby nikomu nebolo hlúpe vykročiť z davu, povedať nie to mi nechutí, to nechcem.

Suchou cestou s českými hosťami

V tejto skladbe sa kapela Smola a Hrušky spojila so spriatelenými českými interpretmi a hudobníkmi, skupinou Fast Food Orchestra, speváčkou Nikol Votrubovou a spevákom Laskom. Táto spolupráca vznikla s cieľom posilniť posolstvo a osloviť širokú verejnosť v Česku i na Slovensku.

"Výzvu Suchý február absolvujem už po šiestykrát a je to pre mňa príležitosť reflektovať svoje návyky. Mám šťastný život, skvelú rodinu, som zdravý a mám prácu svojich snov. Uvedomujem si, že nadmerná konzumácia alkoholu môže všetko pokaziť. Každý rok si tým pripomínam, že mám kontrolu nad svojím životom a že každý suchý mesiac, týždeň či deň je krokom k zdravšiemu ja, čo mi pomáha chrániť to, na čom mi záleží," uviedol autor pesničky a frontman kapely Smola a Hrušky, Spoko Kramár.

Skladba Suchou cestou bude aj súčasťou playlistu pripravovaného nového albumu skupiny, hoci vznikla mimo pôvodný plán. "Bol som oslovený organizáciou Suchej únor stať sa ambasádorom k tohtoročnej kampani, keďže sám sa do tejto aktivity dlhodobo zapájam. Napadlo mi napísať skladbu, text sa im natoľko zapáčil, že ho chcú použiť nielen ako pilotnú skladbu k tomuto ročníku, ale aj ako tlačovú správu", dodal Spoko Kramár.

Viac o kampani tu:

https://suchyfebruar.sk/

https://suchejunor.cz/

rNUlife.sk / TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.