Mladí socialisti v Nemecku navrhujú základný príspevok 60.000eur pre každého

Jusos, mládežnícka organizácia Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) navrhuje zaviesť paušálny príspevok vo výške 60.000 eur pre všetkých obyvateľov starších ako 18 rokov. Návrh odhlasovali členovia organizácie v nedeľu na svojom celoštátnom kongrese v Braunschweigu.

Potrebujeme dôsledné prerozdelenie zhora nadol, uviedol jeden z delegátov. Koncept tzv. základného dedičstva predpokladá vyplatenie 60.000 eur každému, kto dosiahol vek 18 rokov a má hlavné bydlisko v Nemecku, bez ohľadu na jeho pobytový status. Použitie prostriedkov by nemalo byť účelovo viazané a platba by sa mala realizovať automaticky bez podania žiadosti.

Philipp Türmer je novým šéfom Jusos. 27-ročný nový predseda socialistickej mládeže bol v piatok zvolený s 54 percentami hlasov na Juso federálnom kongrese v Braunschweigu. Porazil 31-ročnú Sarah Mohamed zo Severného Porýnia-Vestfálska. Türmer z Offenbachu je známy svojou hlasitým, kritickým a radikálnym ľavicovým postojom a kritikom vlády i kancelára.

Náklady na zavedenie opatrenia by sa podľa mladých sociálnych demokratov pohybovali vo výške približne 45 miliárd eur ročne. Financovanie chcú zabezpečiť reformou dane z dedičstva.

Pri dedení od jedného milióna eur by sa uplatňovala sadzba 10 %. Miera zdanenia by sa potom mala postupne zvyšovať. Druhý milión by tak bol zdanený 20 percentami, tretí milión 30 percentami a od deviateho milióna by sa uplatňovala najvyššia sadzba 90 %.

Facebook

rNUlife.sk / teraz, welt.de

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.