Toto ste ešte nevideli: HVIEZDA má klip ako zo starého mobilu

Bratislavská kapela HVIEZDA zverejnila vo štvrtok 17. augusta 2023 videoklip k svojmu aktuálnemu singlu. Video pripomína legendárnu hru, ktorá je prekvapujúco priliehavou metaforou na text ich piesne „Kam mám prísť?“. Singel, ktorý už zopár týždňov rotuje Rádio FM, tak teraz dostal aj vizuálnu podobu.

Monochromatická animovaná karaoke dráma o hadovi, ktorý sa ženie za hviezdou, pretože „sa nevie zastaviť a nechce s tým prestať“ sa dá pozerať znova a znova. „Je to pomerne vážny text, preto sme hľadali nejakú formu, ktorá to celé odľahčí a vyváži,“ hovorí Tomáš Ďurovka, frontman a autor všetkých textov Hviezdy.

„Napokon, v niečom sme ako tie nezničiteľné fínske telefóny: nie sme síce už najmladší, ale stačí nás poriadne dobiť a vydržíme fungovať celé týždne,“ žartuje gitarista a zakladajúci člen Hviezdy, Peter Hajdin. Nápad spracovať video práve takto skrsol v hlave basgitaristu a hlavného autora hudby pesničiek, Petra Prekopa. „Všetci v kapele sme nadšene súhlasili. To sme ešte netušili, aká piplačka bude vyrobiť to. Peťo medzitým odišiel na dovolenku, a ja som si to po večeroch po práci odklikal. Našťastie ma chodili podporiť Tomáš s Adamom,“ dodáva so smiechom cez slzy Hajdin.

“Kam mám prísť?” je prvým singlom z pripravovaného štvrtého albumu bratislavskej kapely, ktorá nedávno obmenila zostavu. Na post druhého gitaristu prišiel Peter Bálik (ex Živé Kvety, Štefánikove deti) a za bicie si sadol Adam Jánoš (ex. Queer Jane, Brajgel). Personálna obmena nakopla tvorivý proces a tak Hviezda „vypľula“ v krátkom čase niekoľko pesničiek. Tie postupne zaznamenáva v štúdiu Lososound u Erika Horáka a spomína aj plány vydať ďalší album.

VIAC INFO

Hviezda na FB: https://www.facebook.com/Hviezda

Hviezda na Insta: https://www.instagram.com/skupina_hviezda/


rNUlife.sk / Alex Čerevka, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.