Hollywoodski upíri sa pod Urpínom nepredstavia! Po Budapešti zrušili aj koncert v Banskej Bystrici

Netradičná americká partička, ktorá si piktoreskne hovorí "Hollywoodski upíri", v zložení dnes už legendárny herec a slávny "pirát z Karibiku", zároveň gitarista a spevák kapely Johnny Depp, legendárny gitarista a zakladateľ Aerosmith Joe Perry a "basák" Tommy Henriksen, pod taktovkou dnes už 75 ročného rockera, skladateľa a speváka Alice Coopera, nezabezpečia večer, na ktorý nikto z prítomných len tak ľahko nezabudne! Brány bystrického amfiteátra sa totiž dnes neotvoria!

Už dnes večer sa tisícky priaznivcov dobrého hard rocku na Slovensku mali zísť na špeciálnej show, ktorú mala priniesť táto Hollywoodska partička! Koncert je však na poslednú chvíľu zrušený.

Dôvody, prečo bol koncert v Maďarsku náhle zrušený, nie sú známe. „Čo sa stalo v Budapešti, ostalo v Budapešti,” povedali nám k tomu kompetentní z agentúry Profi Event, ktorá organizovala vystúpenie formácie Hollywood Vampires na Slovensku. V médiách a na sociálnych sieťach sa diskutovalo o zdravotných problémoch Alice Coopera i Johnnyho Deppa. 

A hoci mnohí slovenskí fanúšikovia mali obavy, že by sa situácia mohla zopakovať aj dnes na Slovensku, no usporiadateľská agentúra Profi Event ešte dnes ráno jasne tvrdila, že k tomu nedôjde. „Koncert na Slovensku sa dnes uskutoční. Traja členovia amerického manažmentu Johnnyho Deppa pri inšpekcii skonštatovali, že hranie bude vhodné a je zabezpečené a uskutoční sa. Na Slovensko prišli všetci technici, crew a manažment Hollywood Vampires minulú noc, hneď po zrušení koncertu v Budapešti,” povedal nám k tomu organizátor. 

Už o pár hodín neskôr sa na sociálnej sieti Facebook objavil oznam, ktorý fanúšikov zarmútil. „Po zrušení koncertu v Budapešti prichádza ďalšie. Je nám to ľúto, ale dnešný koncert Hollywood Vampires je definitívne zrušený. O spôsobe vrátenia vstupného vás budeme informovať,” uviedla na Facebooku agentúra Profi Event.  

Vyjadrenei organizátorov na sociálnej sieti: Po zrušení koncertu v Budapešti, prichádza ďalšie. Je nám to ľúto, ale dnešný koncert Hollywood Vampires je definitívne zrušený. O spôsobe vrátenia vstupného vás budeme informovať.

Hollywood Vampires majú za sebou úspešne už takmer celú šnúru 28 koncertov aktuálneho turné, a zostávajú im už len tri, medzi ktorými malo byť aj Slovensko. Banská Bystrica rovnako ako Budapešť tak upírov naživo neuvidí!

Pôvodne sa mal koncert konať v obci Zvolenská Slatina, no miesto sa na poslednú chvíľu zmenilo z organizačných a kapacitných dôvodov. Hudobníci zo svetových kapiel pod menom Hollywood Vampires, ku ktorým sa pridal aj americký herec Johnny Depp, u nás teda dnes večer nevystúpia, rovnako ako predvčerom v Budapešti.

20. júl - Banská Bystrica (Amfiteáter Paľa Bielika) Slovensko - ZRUŠENÝ

22. júl - SLUPSK (Legends of Rock) Poľsko

23. júl - Wolfsburg (Summerstage Autostadt) Nemecko

V rámci turné sa zastavili aj v Berlíne, žiaľ o tento zážitok prídu slovenskí fanúšikovia.

Stanovisko kapely sa objavilo na sociálnej sieti po 17.00 *doplnené

V ospravedlňujúcom stanovisku zverejnenom o 17:09 na fanpage kapely na sociálnej sieti Facebook manažment kapely tvrdí, že konštrukcia pódia nebola dokončená a prípadné vystúpenie na nedokončenom pódiu by ohrozovalo členov kapely i prítomných divákov na zdraví.

Zároveň tvrdia, že zrušenie Bystrického koncertu nemá nič spoločné so zrušeným koncertom v Budapešti a že budú pokračovať v turné.

Následne, ak to rozvrh turné dovolí, na Slovensko sa vraj vrátia v nejakom náhradnom termíne, ktorý zatiaľ nešpecifikovali.

Prinajmenšom je toto stanovisko záhadné, nakoľko usporiadateľ sa snažil na maximum, o čom informoval aj na sociálnej sieti Facebook.

Už niekoľko dní informovali aj o technickom stave rozostavaného pódia či o včerajšej zvukovej skúške vrátane vybavenia interiéru šarní umelcov vo viditeľnom nadštandarde.

Doplnené o stanovisko Organizátora

Členovia kapely

Skupina začala svoje prvé živé vystúpenia v septembri 2015 v Roxy Theatre (West Hollywood) v Los Angeles. Troch členov kapely sprevádzali basgitarista Duff McKagan, bubeník Matt Sorum, rytmický gitarista Tommy Henriksen a Bruce Witkin na klávesoch a gitare.

  • Alice Cooper

Vlastným menom Vincent Damon Furnier je americký spevák, skladateľ a herec, ktorého kariéra trvá viac ako 54 rokov. Cooper je známy tým, že pri svojich vystúpeniach používa ilúzie a rekvizity. So svojím chrapľavým hlasom a vzrušujúcou pódiovou šou je Cooper mnohými hudobnými novinármi a rovesníkmi považovaný za „Krstného otca šokového rocku.“

Rokenrolový Gandalf

Najviac sa naučil najmä od James Randiho, za čo mu v jednom príspevku na Facebooku ďakoval: 

"Som taký hrdý, že môžem povedať, že najväčší zo všetkých, The Amazing Randi, bol na krátky čas súčasťou nášho putovného súboru. Bol to náš ilúzny guru a naučil ma všetko, čo viem o tom, ako sa mágia môže stretnúť s rokenrolom. Jeho genialita pomohla šou Billion Dollar Babies stať sa predstavením, aké nikto nikdy nevidel. Bol to rokenrolový Gandalf," napísal Cooper na sociálnych sieťach.

  • Joe Perry

Zakladajúcim členom populárnej americkej rockovej skupiny Aerosmith. Okrem toho, že je zakladajúcim členom, je Perry aj hlavným gitaristom a príležitostným hlavným spevákom kapely. Má tiež sólovú kapelu s názvom The Joe Perry Project. V roku 2001 bol uvedený do Rokenrolovej siene slávy ako súčasť Aerosmith. V roku 2013 hudobníka uviedli aj do Siene slávy skladateľov.

  • Tommy Henriksen

Americký hudobník známy svojou prácou ako gitarista, basgitarista a skladateľ s Alice Cooperom, Hollywood Vampires a nemeckou metalovou skupinou Warlock. Henriksen tiež vydal niekoľko albumov ako sólový umelec. Okrem toho spolupracoval aj s rôznymi umelcami, vrátane Lady Gaga, Meat Loaf, Lou Reed, Halestorm, Kesha a Daughtry.

  • Johnny Depp

Americký herec a hudobník, ktorý je známy svojou všestrannosťou v úlohách, ktoré hrá vo filmoch. Okrem nominácií na troch Oscarov a dve ceny BAFTA získal rôzne ocenenia, vrátane Zlatých glóbusov a Screen Actors Guild Award. Súd sa nedávno postavil na stranu Johnnyho Deppa v procese ohovárania proti jeho bývalej manželke Amber Heard. Medzitým Depp odcestoval do Európy, aby začal svoje živé vystúpenia s gitaristom Jeffom Beckom, na ktorého už skupina Hollywood Vampires bude spomínať len v dobrom. Zomrel 10. Januára 2023. 

"Je nám smutno, keď počujeme o úmrtí nášho drahého priateľa a gitarovej legendy Jeffa Becka. Jeffovo neuveriteľné muzikantstvo a vášeň pre gitaru boli inšpiráciou pre nás všetkých. Na jeho prínos v tomto odvetví sa nikdy nezabudne. Bol skutočným inovátorom a jeho odkaz bude žiť ďalej prostredníctvom jeho hudby. Odpočívaj v pokoji, Jeff. Budete nám všetkým veľmi chýbať," píše skupina na svojej stránke.

rNUlife.sk

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.