Skupina Vintage Boyz vydáva nový singel Peniaze boli aj budú

Vintage Boyz je Rock & Rollová skupina z Liptova so špecifickým zvukom a prejavom ladeným a inšpirovaným kapelami zo 70. a 80. rokov, ako sú Rolling Stones či AC/DC. Okrem tvrdého energického zvuku sú ich skladby doplnené slovenskými mladistvými textami, ktoré píše ich spevák TOME, ktorého sme mohli vidieť aj ako účastníka československej Superstar v roku 2020, kde sa umiestnil v top 24 najlepších spevákov z Československa. 

TOME mal už aj v súťaži blízko k rockovej muzike a po súťaži dal dokopy trojčlennú zostavu a spolu začali tvoriť rýchle energické rockové skladby.  TOME už aj pred zoskupením Vintage Boyz vydával svoje vlastné skladby a na niektorých z nich sa už jeho kolegovia z kapely ocitli. Tentokrát však ide o úplne nový projekt, ktorý nesie názov Vintage Boyz a do sveta posielajú ich prvý počin. Peniaze boli aj budú!

Skladba Peniaze boli aj budú pohŕda materiálnou stránkou a hovorí o tom, že peniaze nemusia hrať v živote až tak veľkú rolu, akú si myslíme že majú. Bohémsky a ľahkovážny pohľad speváka k finančným prostriedkom hovorí v skladbe o tom, ako si máme užívať prítomný okamih, a neukrajovať si zo svojho potešenia.

 ,,Niekedy viním sám seba za to, koľko peňazí míňam na hlúposti a svoje potešenia a práve preto som napísal túto pieseň, aby som sám seba ukľudnil, že je to v pohode. Preto by som chcel aby si túto skladbu ľudia púšťali, ako odľahčenie od finančných stresov a pozreli sa na vec aj z druhého uhla pohľadu. Veď predsa žijeme len raz a nemôžeme žiť v strachu a nedopriať si. Stretol som už zopár takých ľudí, ktorým vízia peňazí zatemnila mozog, odkladali každý jeden cent a pocit vysokej hodnoty na bankovom účte bol pre nich až nadmerne dôležitý. Viem, že časy sú čoraz ťažšie a v dnešnej dobe sa každý z nás bojí budúcnosti a snaží sa myslieť dopredu. Avšak každý z nás by si mal nájsť v živote chvíle kedy sa nebude ospravedlňovať a dopraje si to po čom naozaj túži, “ hovorí spevák TOME.

Ako skladba vznikla ?

Skladby pre kapelu vymýšľa ich spevák TOME a aj táto skladba vznikla najskôr v TOMEho obývačke. Po tom ako vznikol samotný nápad sa kapela stretla a finálnu podobu skladby dokončila v skúšobni.

Skladba Peniaze boli aj budú sa nahrávala postupne po častiach.

Ako prvé sa nahrali bicie u Martina Roženeka v Southrock Recording u našich susedov v Jablunkove. Ostatné nástroje a vokály  si kapela dokončovala sama v ich domácom štúdiu v Ružomberku. O mix a master sa postaral ich basgitarista Andrej Kelčík, ktorý v Británií vyštudoval školu zameranú na produkciu.

Celkovú atmosféru piesne dotvára videoklip zo štúdia chromside_world v režií Adama Bázlika, kde môžeme vidieť live performance celej kapely. Kapela sa predstavuje so svojimi nástrojmi tak, aby ste si dokázali urobiť obraz o každom členovi kapely Vintage Boyz.

„Peniaze boli aj budú, veď možno zajtra umrieš ale dnes si užiješ!“

rNUlife.sk / TS Vintage boyz

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.