FUTBAL: V predaji zostáva menej ako tisíc lístkov! Slovan si proti Bazileju verí

Futbalisti i tréner Slovana Bratislava sa po minulotýždňovej remíze 2:2 na ihrisku FC Bazilej vyjadrili, že pred odvetou je to dobrý výsledok. Weiss nešetril kritikou: Pravda je niekde inde

Vo Švajčiarsku "belasí" v prvom zápase osemfinále Európskej konferenčnej ligy dvakrát doháňali nepriaznivý stav, napokon mohli pri potrebnej dávke šťastia aj zvíťaziť. O triumf sa pokúsia aj vo štvrtok na Tehelnom poli, dopredu by ich mal hnať vypredaný štadión.

Súboj slovenského majstra so švajčiarskym vicemajstrom napíše v tejto sezóne už štvrtú časť. Najskôr sa oba tímy stretli v skupinovej fáze. Minulý rok v októbri triumfovali "belasí" v Bazileji 2:0, v domácom súboji uhrali remízu 3:3.

Tlačová konferencia predstaviteľov ŠK SLOVAN BRATISLAVA 15.3.2023 12:30hod.

Po štvrtkovej remíze na štadióne sv. Jakuba tréner Vladimír Weiss uviedol: "Výsledok je dobrý. Je to polčas, doma začíname od nuly. Ale vzhľadom na to, že sme zle začali, je to dobrý výsledok. Výsledok je dobrý aj pre fanúšikov. Verím, že doma príde plný dom."

Vypredané Tehelné pole nás poženie dopredu

A práve na mohutnú podporu fanúšikov sa "belasí" budú môcť spoľahnúť. Lístky na osemfinálovú odvetu išli do predaja už vlani 1. decembra a v stredu ráno ich zostalo už len tisíc. "Veríme, že aj tie sa v priebehu nasledujúcich hodín vypredajú, a že nás poženie dopredu vypredané Tehelné pole," potvrdil premédiá mediálny manažér klubu Tomáš Schügerl.

LIVE ~ SLOVAN BRATISLAVA VS FC BASEL (ROUND OF 16 EUROPA CONFERENCE LEAGUE  2022/2023) - YouTube

Slovan sa v Bazileji mohol oprieť o zlepšený výkon v druhom polčase, v ktorom na gól Jurija Medveděva zo 17. minúty nadviazal Malik Abubakari. Tutovku potom nepremenil Tigran Barseghjan a práve s výkonom svojich zverencov v druhom polčase nebol spokojný tréner Švajčiarov Heiko Vogel.

V druhom zápase je možné všetko. Ale s tým, čo sme predviedli v druhom polčase prvého zápasu nie som spokojný. Inkasovali sme vyrovnávajúci gól a teraz s tým musíme žiť."

Počas víkendu sa obe mužstvá predstavili v ligových zápasoch a ani jednému sa nedarilo. Bazilej doma remizoval so St. Gallenom 1:1, gólom sa blysol Andi Zeqiri. Ten istý hráč skóroval aj pred týždňom do siete Adriána Chovana. Domáce prostredie nevyužil ani Slovan, ktorý dokonca podľahol Žiline 0:1.

Budem bojovať, pokiaľ mi sily budú stačiť

Tréner Weiss dal v tomto dueli príležitosť hráčom z lavičky, no tí ho sklamali: "Dal som hrať troch hráčov, ktorí hrali aj v Bazileji, únava bola u nich evidentná. Zároveň som dal šancu hráčom, ktorí sú v kádri, myslia si, že sú jeho plnohodnotnou súčasťou, no pravda je niekde inde. Budem bojovať, pokiaľ mi sily budú stačiť. Uvidíme, čo bude ďalej, teraz sa pripravujeme na pohár.

Ľudia nám verili, resp. veria, no my sme nepotvrdili chcenie i výsledky z pohárov. Nepreniesli sme ich do ligy. Niektorí, ktorí nastúpili, nemajú na to, aby boli v Slovane, čo sa ukázalo. Je to moja chyba i naša chyba, že im vôbec dôverujem, ale prakticky po 48 hodinách jednoducho nemôže hrať tá istá zostava."

Štvrtkovú konfrontáciu na Tehelnom poli bude vo štvrtok viesť ako hlavný rozhodca Jakob Kehlet z Dánska, na čiarach mu budú asistovať krajania Lars Hummelgaard a Victor Skytte.

SLOVAN POWER WARM-UP – novinka pre všetkých belasých fanúšikov, ktorí sa chcú správne naštartovať ešte pred zápasom. Vo štvrtok od 16:00 vás pozývame na námestie štadióna Tehelné pole, kde to bude skutočne žiť.

Belasí vo štvrtok o 18:45 vyzvú v najväčšom európskom zápase za viac než 50 rokov FC Bazilej, pričom po remíze 2:2 z prvého duelu majú reálnu šancu pobiť sa o postup do štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy UEFA. Ak ešte nemáte svoju vstupenku, odporúčame neváhať a zakúpiť si ju na https://ticketmedia.sk/performance/1200/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-FC-BASEL-1893

Ešte pred výkopom vás pozývame na námestie štadióna na SLOVAN POWER WARM-UP, na belasú predzápasovú párty. Program sa začína o 16:00. Na námestí budú pripravené zábavné aktivity pre všetky vekové skupiny – konkrétne streľba na terčhlavičková aktivita vo výskoku (vyskočte ako Juraj Kucka), radarová streľba či maľovanie na tvár. Programom vás bude sprevádzať Lukáš Turiak, ktorého poznáte z hokejových zápasov HC SLOVAN.

Na námestí štadióna sa budete môcť občerstviť čapovaným pivom.

DISCO PARTY ešte pred zápasom? Áno! Belasí predsa budú potrebovať vašu podporu a je dôležité, aby ste sa čo najlepšie naladili. O 17:20 sa preto na námestí začne DISCO PARTY. Elektrizujúcou šou vám pripraví DJ Tager aj s tanečnicami, chýbať nebudú ani svetelné efekty tak, ako sa na pravú diskotéku patrí.

Včas pred zápasom sa hudobný a sprievodný program ukončia, aby ste sa bez problémov mohli presunúť na štadión, kde na vás čaká celoštadiónové choreo.

PROGRAM SLOVAN POWER WARM-UP

16:00 začiatok programu na námestí štadióna

  • Streľba na terč
  • Hlavičková aktivita vo výskoku (vyskoč ako Juraj Kucka)
  • Radarová streľba
  • Maľovanie na tvár
  • Hudba, moderátor, občerstvenie

17:20 SLOVAN POWER WARM-UP Disco Party

  • DJ Tager – URBAN STYLE

18:20 vypnutie hudby a ukončenie programu

Vstupenky na osemfinále s Bazilejom v predaji  https://ticketmedia.sk/performance/1200/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-FC-BASEL-1893  - bratislavskespravy.sk
 Zdroj: ŠK Slovan Bratislava, ŠK Slovan Bratislava Facebook

VSTUPENKY: Ticketmedia alebo priamo v pokladni klubu.

rNUlife.sk / ŠK SLOVAN, tasr

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.