Slovenský interpret Puerto sa hlási fanúšikom svojim novým videoklipom “Pútnik”

Skladba “Pútnik” je o ceste do Santiago de Compostela, ktorú raper a spevák absolvoval v roku 2022. Pieseň vznikla najprv výberom produkcie od Tomáša “Creame” Rapanta.

“Český producent Creame ma oslovil na svoj album Away. Poslal mi balík hudieb. Prechádzal som ich poctivo až prišla na rad táto unikátna filmová vec. Vždy som takú skladbu chcel spraviť a práve od Creama si jednu takú skladbu pamätám ešte z roku 2011. Sedel som nad ňou asi týždeň vkuse každý večer a nič som nevedel vymyslieť. Znervozňovalo ma to, lebo som sa do tej hudby úplne ponoril. No teraz, (pri hudbe, z ktorej vzišla skladba “Pútnik”) som mal zas opačný pocit. Išlo to úplne od ruky. Bez témy. Veta po vete. Nerozmýšľal som o čom chcem písať. Hodinu na to ako som začal, bola hotová celá skladba,” približuje spoluprácu Puerto.

Pozrite si autentické video, ktoré vznikalo na púti v Španielsku a viac o skladbe sa dozviete v popise pod videom:

“Po púti v Španielsku som začal písať knihu, ale zasekol som sa niekde v polovici a tak som to ďalej nesilili a nechal to odležať. Vôbec som nemal v pláne o tom robiť skladbu. Po pár napísaných riadkoch do tejto Creamovej hudby som zistil, že píšem o púti. Dva-tri mesiace na to sme premýšľali kedy a ako ju vydať. Napadlo mi, že veľa fotiek, ktoré som počas cesty urobil sú “live photos”. Tak mi napadlo, že ich dám dokopy a môžem tak vytvoriť autentické video. No a už vôbec som neplánoval, že to celé zverejníme presne v tom dátume, v ktorom som minulý rok kráčal po tejto ceste.”

Skladba vyjde na streamovacie služby ► vo štvrtok 9.3.

rNUlife.sk / Tomáš Karpel, Universal music

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.