Tublatanka vydáva dlhoočakávaný album Uprostred chaosu a predstavuje novú skladbu Dobrí priatelia, ktorou chce spájať ľudí

Legenda československej rockovej scény skupina Tublatanka dnes vydáva dlhoočakávaný album. Na novinke s názvom Uprostred chaosu prináša 15 nových originálnych piesní. Kapela nahrala album v dlhoročnej zostave Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser.

CD je nabité energickými melodickými piesňami v typickom rockovom štýle skupiny. Z albumu Tublatanka predstavuje novú skladbu Dobrí priatelia, podľa ktorej nazvala turné k 40-temu výročiu kapely. 40 rockov Dobrí priatelia tour zahŕňa 12 koncertov po celom Slovensku a štartuje 16. marca v športovej hale v Leviciach.

Tublatanka je na hudobnej scéne neuveriteľných 40 rokov, počas ktorých priniesla megahity ako Pravda víťazí, Žeravé znamenie osudu, Láska, drž ma nad hladinou, Šlabikár, Skúsime to cez vesmír či Dnes. Kultová skupina vydala počas existencie jedenásť radových albumov a teraz prichádza s novým nosičom s názvom Uprostred chaosu.

„Pieseň Uprostred chaosu, podľa ktorej je album nazvaný,  je reakciou na chaos súčasnej doby, v ktorej sa naša spoločnosť, ale aj svet nachádza. Na albume nechýbajú ani dve rockové balady, viacero dynamických rockových skladieb aj ďalší Šlabikár – čiže pieseň, ktorá vždy odzrkadľuje obdobia vývoja kapely od vzniku skupiny v roku 1982 až po rok 2023.  Mám veľkú radosť že sme priniesli fanúšikom Tublatanky nový radový album po vyše desiatich rokoch a ďakujem im za ich trpezlivosť. Počas tohto dlhého obdobia  sme sa obhliadli späť a vydali dva výberové albumy najlepších piesní, o ktoré nás  žiadalo naše vydavateľstvo a odohrali stovky koncertov. Ale cítili sme, že je najvyšší čas urobiť nový album, vypočuť fanúšikov a splniť ich želanie,“ prezradil líder Tublatanky Maťo Ďurinda.

            Nový album Uprostred chaosu vznikal dva roky a postupne sa nahrával v troch štúdiách Lavagance, Loft a Randal v Seredi. Na dvanástom hudobnom počine Tublatanky sa producentsky podieľal Maťo Ďurinda. Zvuk a mix albumu má na konte zvukový majster a gitarista Jimi Cimbala. Okrem svojich skladieb Maťo Ďurinda na albume autorsky spolupracoval s manželkou Mirkou, ktorá sa hudbe a skladaniu piesní venuje od detstva. Na album Uprostred chaosu zložila mnohé piesne a texty k nim.

Dve piesne – baladu a rockovú vypaľovačku zložil basgitarista Juraj Topor. Líder kapely Maťo Ďurinda na piesňach spolupracoval aj s dlhoročným textárom Martinom Sarvašom, ktorého texty má Tublatanka od prvej debutovej LP platne z roku 1985 až do dnes. Sarvaš je aj autorom textu k skladbe Dobrí priatelia, podľa ktorej nazvala Tublatanka svoje výročné turné.

"Keď som skladbu Dobrí priatelia zložil, cítil som, že je silne melodická a môže si ju každý zaspievať a zahrať. Keď sa kamaráti spolu stretnú, tak si pri piesni Dobrí priatelia môžu zaspomínať na spoločné príbehy, staré lásky, na časy dobré aj zlé. A zdvihnúť pohár na oslavu priateľstva. Pieseň Dobrí priatelia by mohla spájať ľudí v dnešnej rozdelenej slovenskej spoločnosti," skonštatoval Maťo Ďurinda.

Kultová kapela oslávi výročie na hudobnej scéne výnimočným turné. Na 40 rockov Dobrí priatelia tour poteší fanúšikov v dvanástich slovenských mestách a predvedie im dvojhodinový rockový nášup a vyše 20 piesní. Turné štartuje 16. marca v Leviciach.

Všetky informácie nájdete na : https://www.tublatanka.sk/oficialna-webova-stranka/

40 rockov Dobrí priatelia tour 2023

16.3.  Levice - Športová hala Levice

1.4.   Banská Bystrica – Hala SZU

14.4. Dolný Kubín – DK Dolný Kubín

21.4. Topoľčany – DK Topoľčany

22.4. Pezinok – DK Pezinok

28.4. Košice – Spoločenský pavilón

29.4. Prešov – PKO Čierny orol

12.5. Bardejov – Športová hala Bardejov

19.5. Púchov – Hádzanárska športová hala Púchov

25.5. Bratislava - Majestic Music Club

2.6.   Trnava – Amfiteáter Trnava

3.6.   Martin – Amfiteáter Martin

Vstupenky : TUBLATANKA - 40 rockov Dobrí priatelia tour. | TICKETPORTAL

České turné: Tublatanka 40 rockov, Dobrí priatelia tour - Tickets | Ticketstream

rNUlife.sk / Nora Krchňáková | NK Factory

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.