Sami a stále spolu: česko-slovenský duet a nový videoklip Karolíny Tothovej a Mira Mráza

1. marec 2023 - Nový videoklip Karolíny Tothovej a Mira Mráza má viacero vrstiev, ktoré si všimne len pozorný divák. V prvom rade však ide o pozitívny odkaz, aby sme naše časy zvládli "s kľudom a rozvahou".

Speváčku, herečku, a tanečníčku Karolínu Tothovú môžete poznať z pražských divadiel, napríklad z titulnej roli v muzikále “Sugar - Někdo to rád horké” v Divadle na Fidlovačke, z muzikálu “Kouř” alebo dokonca Czech Cabaret Show, kde je jednou z hlavných sólistiek. Najnovší československý duet a videoklip "Sami a stále spolu" vznikol v spolupráci s Mirom Mrázom, ktorý napísal text a na hudbe spolupracoval s Ianom Keloskym.

Pôvodný názov skladby bol "30 rokov" a jej demoverzia vznikla ešte počas pôsobenia kapely The Next Regime. Myšlienka skladby je metaforou na vzťah dvoch ľudí a samostatnosť, a zároveň na priateľské spolužitie Českej a Slovenskej republiky. Odkaz, text a myšlienka skladby nešli po ukončení pôsobenia kapely len tak hodiť do koša a Miro s ňou po 10 rokoch publikuje opäť vlastnú tvorbu.

Smerom k československým vizuálom sa uberali aj nápady na videoklip, avšak nechceli sme byť príliš patetickí. "Najprv sme mali nápady, kde boli vlajky a historické momenty našich republík, no upustili sme od toho a radšej sme vsadili na metafory, ktoré si tam každý môže nájsť," hovorí Miro.

Na tvorbe minimalistického videoklipu, ktorý bol natočený na telefón, sa podieľali režisér Tomáš Pokorný a producent Martin Barták.

"Celý štáb sme boli štyria ľudia vrátane účinkujúcich. Mám rád, keď veci vznikajú prirodzene a s nápadom, ako megalomansky a bez hlbšej myšlienky. Myslím, že sa nám tam tie nápady tentokrát podarilo dostať veľmi prirodzene a verím, že to ocenia aj diváci a poslucháči," dodáva Miro.

Spotify: https://spoti.fi/3lZFfYT

Apple Music: https://apple.co/3IxdAGx

www.miromraz.com

rNUlife.sk / Redakciu informoval Miro Mráz

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.