Zdanie vyrovnanosti a vnútorné boje rozohráva nový videoklip Davida Pomahače "Spokojenej"

Filmový experiment o zdanlivej spokojnosti i vnútornom boji o zmysle tvorby prináša nemecká umelkyňa Heike Mayhoferová v klipe Spokojenej českého hudobníka Davida Pomahače.

Pieseň Spokojenej vyšla na jar minulého roku na albume "Neviditelný" u českého vydavateľstva Minority Records, spoluautorom hudby a producentom albumu v jednej osobe je Martin Hůla aka Martin Tvrdý.

„Iniciačnou situáciou k napísaniu textu bolo, keď som šiel k Martinovi na nahrávaciu session a on mi hádzal z okna kľúče. Smial sa, ako vždy mal vtipnú poznámku k môjmu vzhľadu. Na tom okne vyzeral úplne spokojne a v dobrej nálade. Až keď som vyšiel hore, uvidel som, že je nachladnutý, unavený, nevyspatý, so začervenanými očami. Z diaľky skrátka vyzerá všetko inak,“ spomína David Pomahač.

Videoklip natočila Mayhoferová na film Kodak Ektachrome Super 8mm, z čírej radosti, že Kodak začal tento film znovu vyrábať.

„I keď sa dajú 8mm filmy znovu kúpiť, je použitie kamery a filmu stále raritnou filmovou technikou a nie je mnoho ľudí, ktorí s ňou vedia u nás zachádzať, film vyvolať a spracovať. Našťastie Heike pozná fotografa Toma Hudečka, známeho ako RED, ktorý robil veškerý processing filmu. Konečný scanning urobila známa postprodukčná spoločnosť UPP,“ dodáva k vzniku videoklipu David Pomahač.

David Pomahač je spevák, skladateľ a multiinštrumentalista. Časopis Headliner zaradil Pomahačovu pieseň "Dovolená" medzi dvaciatku najlepších českých piesní roku 2022, medzi tridsať najlepších domácich nahrávok roku 2022 zaradili album Neviditelný redaktori časopisu Fullmoon. Okrem vlastnej hudobnej dráhy je David Pomahač autorom podcastu Na kafe s Davidem Pomahačem, kde spovedá osobnosti českej i zahraničnej kultúrnej scény, dvakrát týždennne ho možno počuť na vlnách Radia 1.

V najbližšej dobe vystúpi v pražských podnikoch, a to 24. januára v Café V lese s Imou Tevou v rámci večierku labelu Divnosti, 24. marca s Jiřím Imlaufom (Houpací koně)  v Crosse a 18. apríla s Imou Tevou v Paláci Akropolis. 13. apríla prebehne špeciálny koncert a krst nového singlu s Bárou Zmekovou v Bike Jesus.

Multilink albumu: lnk.to/neviditelny

www.davidpomahac.cz
www.minorityrecords.com

rNUlife.sk / Anna Mašátová, PR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.