Veganuár v Lidli odporúča aj jogínka, terapeutka a koučka Nina Menkynová

Bilancovanie ku koncu roka ide ruka v ruke s predsavzatiami do toho nového. Obmedziť kofeín, alkohol, prestať fajčiť, začať cvičiť, dbať na dostatočný a pravidelný spánkový režim či ustrážiť si svoj jedálniček. Už dlhší čas sa teší obľube takzvaný Veganuary. Ide o vegánsky január, ktorý podáva pomocnú ruku nielen nášmu telu, ale je priateľský aj k našej planéte. V Lidli nájdete nejednu potravinu, ktorá je rastlinného pôvodu a prispieva, okrem iného, k vylepšeniu zdravotného stavu.

Vegánsku kategóriu v Lidli zastrešuje privátna značka Vemondo. Produkty, ktoré do nej spadajú sú ohľaduplné k životnému prostrediu. Emisie, ktoré vzniknú pri ich pestovaní, výrobe, preprave alebo ich zneškodnení, diskont v plnom rozsahu kompenzuje.

Vegánstvo nie je žiaden výmysel. Pre našu zem prináša nejednu enviromentálnu výhodu. Znemožňuje degradáciu pôdy a zastavuje emisie skleníkových plynov, ktoré sú bezprostredne späté s produkovaním mäsa. Vďaka tomu sa darí spomaľovať klimatické zmeny.

Potraviny Vemondo patria k obľúbenej a vyhľadávanej značke najmä medzi ľuďmi, ktorí sa usilujú o to, aby zdravo žili, majú intolerancie na laktózu a vyhýbajú sa jedlu a výrobkom, pri spracovaní ktorých výrobcovia vykorisťujú a zle zaobchádzajú so zvieratami.

Nadšenci Vemonda ekologicky zmýšľajú, no niekedy skúšajú takúto alternatívu len a len kvôli tomu, že chcú vyskúšať niečo nové a chcú sa stravovať zdravo, ľahko a chutne. Suroviny, ktoré Lidl svojim zákazníkom ponúka, nájdete v rôznych podobách – predpripravených alebo nespracovaných.

Vyberte si vegánsku 15% alternatívu smotany, biely alebo ovocný vegangurt bez cukru, exotický kokosový jogurt, rôzne druhy tofu či rastlinných nátierok a z tekutín napríklad bio organic mandľový alebo ovsený nápoj.

Duchovnu, vyváženému životného štýlu, pohybu ale aj strave sa na Slovensku venuje niekoľko odborníkov, medzi ktorých patrí aj skúsená jogínka, terapeutka a koučka Nina Menkynová.

Nina odborne vysvetľuje zmysel fyzickej aktivity, pozitívneho nastavenia mysle a dôležitosť vyváženej stravy: „Prepojenie tela, duše, emócií nie je výmysel ezoteórií. Jednoducho všetko v prírode hľadá vyváženosť, stred, rovnováhu. Konár stromu nemôže byť pridlhý, ani leto nemôže trvať celý rok. Vyváženosť je ukrytá práve v ĽAHKOSTI. Keď sa cítime ľahkí, energia prúdi, všetko v našej mysli, v srdci i v tele môže plynúť, bez blokov, obmedzení či chorôb. Pohyb v kombinácii s kvalitnou stravou je cesta, liek aj brána k pocitom ľahkosti. Novoročnej tematike Lidla „Veganuary” veľmi fandím. Oceňujem najmä čerstvosť a výber ovocia a zeleniny.“

Viac na: Lidl.sk | Správna voľba

rNUlife.sk / Redakciu informovala Miriam Ballová, SKPR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.