Hudobný projekt Story prináša najtvrdšiu skladbu "V nebo a peklo už nikto neverí" ako poctu metalu

Story vydávajú sugestívny klip k najtvrdšej skladbe z úspešného minuloročného albumu Potlesk v stoji. Skladba „V nebo a peklo už nikto neverí“ hovorí aj o ľuďoch, ktorí majú týchto slov plné ústa.

Story ešte raz siahajú do úspešného albumu Potlesk v stoji, ktorý v Čechách i na Slovensku stále zožína pozitívny kritický ohlas. Audiovizuálny projekt pod vedením skladateľa, textára a basgitaristu Mariana Zimu vydáva klip k najtvrdšej skladbe albumu, ťažkotonážnej „V nebo a peklo už nikto neverí“.

Figurujú v nej osvedčení Zimovi spoluhráči ako slovenský bluesový mág René Lacko a bubeník Vladislav Leškovský, s ktorými Zima spolupracoval napríklad na skladbách „Keď sa nikto nedíva“ s Pavlom Hammelom, či stále čerstvej „Anjel strážnik“ s Petrom Lipom.  Tentoraz sa roly vokalistu zhostil Radek Zapletálek. 

„Dlho-predlho som nevedel pre skladbu nájsť vhodného speváka. Na Slovensku sa mi to napokon ani nepodarilo. Keď Radek naspieval demo, vedel som, že je ten pravý pre túto vec,“ hovorí Zima. 

V sugestívnom čiernobielom klipe sa okrem reportážnych a spravodajských záberov objavia aj postavy zo slovenskej politickej scény. „Žijeme dobu, kedy kvôli bigotnosti a pokrytectvu na Slovensku zasa po dlhých rokoch tečie krv. A v nebo a peklo tu často najmenej veria tí, ktorí majú týchto slov plné ústa. Ak sa nám podarí donútiť aspoň pár ľudí uvedomiť si situáciu a rozmýšľať v súvislostiach, bude tu lepšie,“ hovorí autor

Vydanie klipu k tejto skladbe chce byť aj prejavom uznania metalovým fanúšikom na Slovensku a v Českej republike. „Metaloví priaznivci sú v dobrom zmysle staromódni. Kupujú si cédečka a platne, nenapaľujú. Cestujú za svojimi obľúbenými skupinami na koncerty, sledujú, čo sa deje. Sám som vyšiel z podobného prostredia a vždy mi bude blízke,“ dodáva Marian Zima.

Story v týchto týždňoch finišujú s prípravami vinylového albumu aj s novými skladbami. Ten by sa mal objaviť na jar budúceho roka.

Ostatné videá nájdete na: www.youtube.com/storytheproject

FB projektu Story: https://www.facebook.com/storytheproject

rNUlife.sk / Tlačovú správu zaslal PR manažér Story Vlado Pisár

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.