Otvorenie nového Centra inovatívnej spolupráce Siemens Mobility na Žilinskej univerzite

Študenti Žilinskej univerzity v Žiline (UNIZA) budú môcť nahliadnuť do zákulisia medzinárodných projektov z oblasti železničnej dopravy, ktorým sa venuje Siemens Mobility Slovensko. Odborníci z inžinierskeho centra spoločnosti im v novootvorenom centre inovatívnej spolupráce v priestoroch univerzity vysvetlia fungovanie technológií, o ktorých sa učia.

Ako dodala, nové pracovisko sa nachádza na druhom poschodí v budove susediacej s rektorátom. Zamestnanci spoločnosti sú študentom k dispozícii každý pracovný deň.

"Každoročne zamestnávame približne 30 študentov, väčšina prichádza práve z UNIZA a pracujú na reálnych medzinárodných projektoch. Veríme, že práve vďaka otvoreniu tohto pracoviska budeme môcť byť k študentom ešte bližšie a k dispozícii vždy, keď nás budú potrebovať," uviedol vedúci inžinierskeho centra Siemens Mobility v Žiline Rastislav Kušpál.

Katedra riadiacich a informačných systémov Fakulty elektrotechniky a informačných technológií UNIZA bola prvé desaťročia spojená so železničnou dopravou. Vedúci katedry Aleš Janota podotkol, že za 70 rokov svojej existencie si vydobyla dobré meno v príprave vysokoškolsky vzdelaných odborníkov pre oblasť bezpečného riadenia procesov. 

"Prepojenie s praxou vždy bolo, je, a aj musí zostať nevyhnutnou súčasťou vzdelávacieho procesu. Otvorenie centra inovatívnej spolupráce je jednou z foriem, ako tento zámer napĺňať," povedal Janota.

Po prestrihnutí pásky si mohli študenti vyskúšať virtuálnu realitu, porozprávať sa s kolegyňami z ľudských zdrojov o možnej budúcej spolupráci, nazrieť do pracoviska – Centra inovatívnej spolupráce Siemens Mobility, občerstviť sa alebo sa odfotiť vo fotokútiku.

Nové pracovisko sa nachádza na druhom poschodí v budove susediacej s rektorátom, v miestnostiach AB207 a AB208, na Katedre riadiacich a informačných systémov FEIT UNIZA. Zamestnanci Siemens Mobility sú k dispozícii študentom každý pracovný deň.

rNUlife.sk / Adriana Valentovičová z oddelenia marketingu UNIZA foto: UNIZA

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.