Dubajská aféra zaujala aj slovenské celebritky. Premiéra filmu Dievčatá z Dubaja bola plná známych tvárí

Erotický triler Dievčatá z Dubaja zachytáva škandál, ktorý v roku 2014 otriasol konzervatívnym Poľskom. V médiách sa vtedy prevalila správa, že viaceré poľské celebrity si v zahraničí, predovšetkým v Dubaji, privyrábali ako luxusné „spoločníčky“. Kontroverzná téma, zdá sa, silno zarezonovala aj na Slovensku.

Na slávnostnej premiére snímky Dievčatá z Dubaja, ktorása konala v utorok 9. augusta v bratislavskom kine CINEMAX Bory, sa to totiž len tak „hemžilo“ osobnosťami zo slovenského šoubiznisu. Film zachytávajúci takzvanú dubajskú aféru si v predpremiére prišla pozrieť napríklad Gabriela Ruman Drobová spolu s ďalšími známymi tvárami z Fashion TV na čele s Jasminou Alagič VrbovskouDominikou Ducovou. Novú poľskú erotickú snímku si nenechala ujsť ani moderátorka Iveta Malachovská, herečky Zuzana Vačková a Lívia Bielovič či svetoznáma tatérka Ivana Beláková. Téma zaujala aj mužskú časť publika a z celebritných mužov sa na premiére objavil napríklad režisér Miro Drobný, producent Ľubomír Slivka či najsledovanejší slovenský streamer Donato Moriconi.

Film Dievčatá z Dubaja rozpráva príbeh mladej, ambicióznej Emi (Paulina Gałązka), ktorá sníva o tom, že raz opustí hranice rodnej krajiny a presadí sa vo veľkom svete. Keď sa jej naskytne príležitosť pracovať v luxusnom eskorte, bez váhania sa jej chopí. Tým sa pre ňu otvorí nový, neznámy svet a s rýchlo nadobudnutými peniazmi sa strmhlavo vrhá do svojho vlastného biznisu s poľskými modelkami, misskami, speváčkami a celebritami, ktoré majú robiť luxusné spoločníčky bohatým arabským šejkom. Dievčatá sa tak dostávajú do sveta, v ktorom je možné všetko a ktorý si bežný smrteľník nedokáže ani predstaviť. Tento svet plný zlatého lesku, luxusných módnych značiek, sexu a tučných bankových kont im však čoskoro ukáže aj svoju pravú, temnú stránku...

Snímka je inšpirovaná skutočnými udalosťami a rovnomennou knihou poľského investigatívneho novinára Piotra Krysiaka. Tá zachytáva anonymné výpovede dievčat, ktoré chodili ako exkluzívne „spoločníčky“ poskytovať do zahraničia sexuálne služby bohatým Arabom. Podľa Krysiaka boli medzi nimi aj poľské modelky, finalistky súťaží krásy, známa speváčka či účastníčka programu Top Model. Totožnosť „dievčat z Dubaja“ nebola na verejnosti doposiaľ odhalená, v Poľsku sa však s dubajskou aférou najčastejšie spája populárna speváčka Iwona Węgrowska, ktorá ale svoju účasť na sexuálnych „zájazdoch“ vehementne popiera.

Napriek kontroverznej téme však nebolo cieľom tvorcov zbytočne moralizovať, ale v prvom rade natočiť divácky atraktívny film s hlbšou myšlienkou. Hlavná postava Emi má byť akýmsi ženským ekvivalentom Vlka z Wall Street a jej predstaviteľka Paulina Gałązka ju so smiechom nazýva „vlčicou z Varšavy“. „Hrám plnokrvnú postavu ako muži vo filmoch Martina Scorseseho. Máloktorá mladá herečka má šancu zahrať takú širokú škálu emócií,“ vyznala sa talentovaná Poľka.

Príďte si aj vy vychutnať na veľkom plátne snímku, ktorá vyvolala rozruch v poľskej spoločnosti a teraz už aj na Slovensku. Dievčatá z Dubaja prídu do slovenských kín už 11. augusta 2022.

rNUlife.sk / Lucia Muráriková, BONTONFILM / foto: Lukáš Černoch

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.