PUNKROCKERI THE MINORITY PREDSTAVUJÚ NOVINKU „LET IT BE SUNDAY“

Bratislavská punk-rocková formácia The Minority nezaháľa ani počas svojho letného „TOUR 2022“ a vydáva ďalší singel s názvom „Let It Be Sunday“. Po predchádzajúcej skladbe „Duch rebelov“ tu máme teraz pieseň v angličtine, ktorá svojou náladou a prejavom ešte viac prezentuje nespútaný a priamočiary „kalifornský“ punk-rock vyprodukovaný na Slovensku.

Pieseň svojou naliehavosťou a agresivitou vyjadruje predovšetkým ten moment, ktorý každý z nás občas máme, keď musíme v pondelok skoro ráno vstávať do práce.

Ako dodáva frontman kapely Peter Jarábek: „Tie pondelkové rána sú naozaj niekedy náročné a človek si pri tom vstávaní občas aj zanadáva. Preto som sa pri písaní textu zameral na to, aby bol čo najviac priamočiary a jednoduchý. Aby vyjadroval spontánne myšlienky a pocity, ktoré sa nám vynárajú v hlave hneď ako ráno vstaneme niekedy ešte v polospánku. Anglické názvy dní v týždni mi perfektne sedeli do frázovania pesničky a z toho potom vznikol aj celý námet na text. Ten pracovný týždeň sa zdá na jeho začiatku naozaj dlhý a prepracovať sa k vytúženému víkendu nie je vždy ľahké.“

Pre ešte lepšie vyjadrenie významu skladby „Let It Be Sunday“ zvolila kapela natočenie videoklipu v kombinácii s lyric videom, v rámci ktorého sa zobrazujú tie najpodstatnejšie časti textu a dodávajú celému vizuálu ešte jasnejší význam. Celkové poňatie snímky je tiež veľmi jednoduché a zachytáva chalanov z The Minority priamo v akcii. Ako dodáva Peter Jarábek „Máme radi klipy, ktoré nás zachytávajú tak ako vyzeráme a hráme naživo. Keď robíme to čo nás baví najviac“

August bude pre The Minority v znamení vystúpení v rámci Slovenska a to tak na západe, strede ako aj východe. Z podujatí, kde kapelu uvidíte môžeme spomenúť napríklad Rock Beskyd v Turzovke, Banícke dni v Handlovej, či Pivné leto v Snine.

Koncerty TOUR 2022
05.08. 2022 – Rock Beskyd, Turzovka
26.08. 2022 – OHY FEST, Camping Sereď
27.08. 2022 – Pivné Leto, Snina
03.09. 2022 – Banícke dni, Handlová

rNUlife.sk / Zdroj: TS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.