Nový singel ONLY WAY českej skupiny JOHN WOLFHOOKER rozhýbal pri svojej premiére tisícky ľudí

Kapela John Wolfhooker predstavila v rámci svojho vystúpenia na historicky najväčšom ročníku českého festivalu Rock for People svoj nový singel Only Way.

JWH, ako si zvykne kapela svoje meno skracovať, si tak mohli na niekoľkotisícovom dave overiť, či sa im nová skladba vydarila. Splnila ich očakávania!

Recept na svetovo znejúci song plný energie? Zavrite gitaristu na chvíľu do sauny, zoberte textárom kávu a po pár týždňoch pošlite všetkých do Berlína. „S Ronym sme boli na chate a jeden deň vyšiel zo sauny rovno pre gitaru a o hodinu už púšťa prvé demo s hlavnou melódiou. Hneď sme na bicie nahrali prvý rytmus, ktorý ma napadol, a ktorý zostal v slohách a v „hooku,“ hovorí bubeník Adrian Janeček. „Jeden večer prišiel za nami Martin, prespieval hlavnú melódiu miesto gitary a tento základ zostal až do finálnej verzie.“  

Aj keď má dnes text Only Way úplne iný význam, jeho pôvodná inšpirácia mala veľmi temný odtieň. Základ textu bol totiž o káve. „Pôvodnou inšpiráciou pre text bola láska ku káve, ktorá nám pomohla napísať song o láske k niečomu či niekomu, s kým je človeku skvelo, príjemne a má povznášajúce až euforické účinky. Výsledkom a hlavným posolstvom je však to, že žijeme rýchlo a naplno,“ dodáva basák a druhý spevák Filip Vlček.

Only Way je prvým singlom, ktorý JWH napísali po pandémii. V dobe, keď sa všetko môže zdať ako úplne iný svet, než bolo pred pár rokmi. „Only way má v sebe veľa rôznych synth zvukov, ktoré nás v poslednom čase veľmi bavia. A tak sme chceli, aby niektoré zábery v klipe pôsobili dojmom „iného sveta“. Alexandra Hrašková našla super lokácie v Berlíne, ktoré zvýrazňujú náladu songu a ktoré spolu pekne ladia. Natáčanie sme tak stihli vďaka perfektnému naplánovaniu za jediný deň aj s cestou do Nemecka,“ hovoria ku klipu JWH.

Tvorby videa sa tradične ujal tím FEROproduction. Réžiu a editing si vzal na starosť bubeník kapely Adrian Janeček, ktorý stojí aj za celým konceptom klipu. Lokáciu a foto-koláže zabezpečila Alexandra Hrašková, o kameru sa postaral Rusty Shepherd. Do videa prispel špeciálnymi vizuálnymi efektami aj Ondřej Veselý, ktorého môžete poznať ako efektového mága v populárnom internetovom programe Mikýřova úžasná pouť internetem. Mixáže sa ujal Rony Janeček vo vlastných štúdiách Pidgeon Records.

John Wolfhooker sú: Martin Čupka (hlavný spev), Adrian Janeček (bicie), Filip Vlček (basgitara, spev) a Rony Janeček (gitara, spev).

Only Way na digitálnych službách: https://JWH.lnk.to/JWHOnlyWay

rNUlife.sk / Renáta Tomášová, Warner music

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.