Bezdymová zóna na Pohode 2022 s programom plným vedy, zábavy aj umenia

Bezdymová zóna festivalu Pohoda ponúkne počas dvoch dní 8.7.2022 (piatok) a 9.7.2022 (sobota) svojim návštevníkom skvelý program. Organizátori festivalu a paradeoxne cigaretová spoločnosť Philip Morris sa aj tento rok v rámci osvety o škodlivosti cigaretového dymu dohodli, že priamo v areáli nebude možné zakúpiť žiadne klasické cigarety, ale nahrievaný tabak IQOS áno, o škodlivosti ktorého tiež niet pochýb.Čiže Pohoda bude aspoň navonk už po druhý krát "bezdymová", no úplne bez cigariet veru nie.

Plánujeme pokračovať v koncepte bezdymového festivalu tak ako minulý rok ako na Pohoda on the Ground a ani tentokrát nebudeme predávať klasické cigarety. V spolupráci s Philip Morris tiež rozdáme návštevníkom a návštevníčkam prenosné popolníky. Ohorky sa budú vhadzovať do špeciálnych zberných nádob – popolníkov, ktorých obsah pôjde následne na recykláciu. Zozbierané ohorky sa potom v pilotnom projekte zrecyklujú a budú využité ako prímes do asfaltovej zmesy“, hovorí Anton Repka, PR & Media Director festivalu Pohoda.

Foto: The Youniverse

Blízko bezdymovej zóny budú môcť návštevníci festivalu navštíviť laboratórium „Svet bez dymu“, ktoré je prístupné len osobám starším ako 18 rokov. Laboratórium bude umiestnené v blízkosti Sporka stage a bezdymovej zóny a dospelí ľudia sa v ňom dozvedia, aké sú hlavné riziká spojené s fajčením cigariet a množstvo faktov o nikotíne či bezdymových alternatívach. Navyše pred laboratóriom návštevníkov čaká vizuálne aj myšlienkovo zaujímavé dizajnové prekvapenie.

„Nesmierne nás teší, že sa tento rok môžeme zúčastniť festivalu Pohoda v plnom nasadení. Pre návštevníkov sme v našej bezdymovej zóne pripravili pestrý zaujímavý program, môžu sa tešiť na rôznych umelcov či stand-up komikov a ďalšie prekvapenia. Na festival tento rok prinášame návštevníkom novinku v podobe už spomínaného interaktívneho vedeckého laboratória profesora Dohorela, kde sa budú mať možnosť dozvedieť viac o škodlivosti cigaretového dymu, samotnej závislosti na nikotíne, ale aj o dostupných vedeckých riešeniach v podobe menej rizikových bezdymových alternatív,“ uviedla Beáta Kujanová, komunikačná manažérka Philip Morris Slovensko.

Program plný úžasných zážitkov aj osobností
Rovnako ako hudobná časť na Pohode, aj tá v bezdymovej zóne prinesie návštevníkom množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Moderátorom dvojdňového programu bude Kamil Konkoľ. Návštevníci sa môžu taktiež tešiť na súťaže o Art Stickers od maliarky Márii „Hula“ Valenčíkovej a rovnako na jej tvorivý proces priamo v bezdymovej zóne. O zábavu sa postarajú známi a obľúbení stand-up komici Jakub Lužina a Michael Szatmary, ktorí sa na Pohodu veľmi tešia. „Konečne! Po dvoch pandemických rokoch sa neviem dočkať. Akonáhle som sa dozvedel, že Pohoda bude, okamžite ma prestali bolieť kĺby!“ vtipne vyjadril radosť Jakub Lužina. V bezdymovej zóne nebude návštevníkom chýbať ani hudobný zážitok, o ktorý sa postará známy český DJ a producent NobodyListen, vlastným menom Jakub Strach. Jeho koncept party Addict sa stal fenoménom. Tešiť sa môžu návštevníci bezdymovej zóny taktiež na koncert Tamary Kramar, kapelu The Youniverse, či skvelé hudobné DJ sety Bulp či Fallgrapp. Vstup do bezdymovej zóny je povolený iba osobám starším ako 18 rokov.

Foto: NobodyListen

Vizuálne dobrodružstvo v Art Galérii
Komplexný vizuálny zážitok v bezdymovej zóne poskytne ART Galéria s technologickými vychytávkami ako sú LED Wall koridor s interaktívnou projekciou, kinetické svetlá či holografický vyhodnocovač životných priorít.. Pamiatku na Pohodu 2022 si môžete odniesť zo špeciálneho fotokútika s efektom demonštrujúcim ako vyzerá svet s dymom a bez dymu. V prípade dobrého počasia navyše zažijú návštevníci jedinečnú dronovú šou.

Program POHODA 2022 IQOS BEZDYMOVA ZÓNA

Piatok 8.7.2022
14:00 - 16:30 Tvorba umeleckého diela s Máriou HULOU Valenčíkovou
14:40 - 15:40 Talkshow
Hostia: Mária Hula Valenčíková, Jakub Strach alias NobodyListen
17:00 - 18:00 STAND UP Michael Szatmary, Jakub Lužina
19:20 - 20:20 The Youniverse
21:40 - 22:40 Fallgrapp DJ Set
24:00 - 01:15 DJ NobodyListen
01:15 - 01:30 Drone Show powered by BEZDYMOVÁ ZÓNA
01:30 - 02:00 DJ NobodyListen

Sobota 9.7.2022
13:30 - 15:40 Sobotný piknik
14:40 – 15:40 Tamara Kramar
15:30 - 17:30 Tvorba umeleckého diela s Máriou HULOU Valenčíkovou
17:30 - 18:00 Talkshow
Hosť: Mária Hula Valenčíková
19:20 - 20:20 BULP DJ SET
21:40 - 22:40 DJ Jimmy Pé
00:00 - 02:00 DJ NobodyListen

rNUlife.sk / OTS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.