The Minority predstavujú novú skladbu s názvom Duch rebelov

Bratislavská punk-rocková kapela The Minority zamierila začiatkom roka do štúdia nahrávať nový materiál, ktorého výsledkom je aj aktuálna novinka Duch rebelov. Skladba, ktorá opäť prezentuje pre kapelu typický priamočiary a melodický "kalifornský" punk-rock.

Pieseň svojím významom vyjadruje predovšetkým túžbu po slobode, s ktorou boli punk-rock a rock’n’roll vždy veľmi silno spätí.

"Žiadna doba nie je ľahká a táto skladba na to aj v značnej miere poukazuje, ale zároveň dáva optimizmus, pretože ten povestný "duch rebelov" drieme stále v každom z nás," hovorí frontman kapely Peter Jarábek.

Ku skladbe Duch rebelov natočila kapela aj videoklip, ktorého dej sa odohráva v jednej z garáží trnavského autoklubu Garage 42. Dominantným prvkom celej snímky je legendárny americký oldtimer Mercury Marauder X100, ktorý umocňuje nespútanosť a slobodu, ktorá je hlavnou témou celej pesničky.

Špecifické pre skladbu je aj to, že prvotný nápad na hudbu a text bol hotový ešte pred viac ako dvoma rokmi. Trvalo teda dosť dlho, kým skladba dozrela do svojej finálnej podoby.

"V prípade takejto "dlhšej" produkcie bolo tiež možné sledovať ako v priebehu tých rokov začal text piesne postupne získavať aj trocha iný zmysel. Je zaujímavé, do akej miery dokáže dianie okolo nás ovplyvniť to, ako vnímame určité posolstvo v texte," dodáva Peter Jarábek.

Aktuálne sú The Minority na turné s názvom Tour 2022, v rámci ktorého sa predstavia na Slovensku, v Českej republike a Rakúsku. Súčasťou playlistu každého z koncertov bude samozrejme aj aktuálna novinka Duch rebelov.

Koncerty Tour 2022:

18.06. Support The Underground vol. 8, Viedeň (AUT)
02.07. Čermeľský kvet, Košice
22.07. Vodafest, Dobrá Voda u Pacova (CZE)
05.08. Rock Beskyd, Turzovka
12.08. Kultúrne leto 2022, Bratislava – Sad Janka Kráľa
26.08. OHY FEST, Camping Sereď
27.08. Pivné Leto, Snina
03.09. Banícke dni, Handlová

rNUlife.sk / Peter Jarábek

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.