LITERA FEST 2022: Podujatie otvoria vernisážou komiksu Radostná správa

Najlepšie slovenské prozaické knihy, ktoré vyšli minulý rok, oslávi litera fest 2022. Multižánrové podujatie, ktorého cieľom je spájať kvalitnú súčasnú literatúru s vizuálnym umením, audiovizuálnou tvorbou alebo hudbou, sa v pondelok začína v Bratislave. Potrvá do 23. júna v kníhkupectve Artforum a v .klube pod lampou.

V programe sa predstavia autori nominovaní na cenu Anasoft litera. Aktuálne to budú Ivana Dobrakovová, Lukáš Onderčanin, Arpád Soltész, Balla, Vanda Rozenbergová, Nicol Hochholczerová, Ivan Medeši, Marek Vadas, Jana Micenková a prostredníctvom audiovizuálneho záznamu aj Stanislav Rakús.

Festival, na ktorom sa stretnú nielen spisovatelia so svojimi čitateľmi, ale aj hudobníci, grafickí dizajnéri, fotografi či filmári, otvoria v kníhkupectve vernisážou komiksu Ďura Balogha a Petra Gärtnera: Radostná správa. 

komiks obalka
Ďuro Balogh a Peter Gärtner vytvorili komiks o duu L+S Radostná správa.

"Radostnou správou je aj to, že sa viacerí účastníci diskusií chceli vzdať honorárov, aby sme ich poslali na pomoc Ukrajine, kde je v súčasnosti mnoho spisovateľov v oblastiach, v ktorých sa bojuje, a potrebujú pomoc ľudí aj z našej krajiny," hovorí riaditeľka literárnej ceny Anasoft litera a dramaturgička festivalu Simona Prokopec Fochlerová.

Litera fest sa koná v Bratislave po 17. raz, ako avizujú organizátori, vo svojom programe otvára témy a kladie otázky, na ktoré sa niekedy ťažko hľadajú odpovede. Čo všetko dokáže zniesť odporúčaná literatúra pre mládež? Ohrozujú knihy mravnú výchovu? Môže spôsobiť absencia sexuálnej a vzťahovej výchovy na školách nesprávnu interpretáciu literárneho diela? Aké to je, keď sa na malom Slovensku objavia v knihách skutočné postavy?

Na základe akých kritérií porota zo stoviek kníh vyberá práve desiatku nominovaných na literárnu cenu Anasoft litera, dostanú návštevníci festivalu odpoveď v rámci diskusie s riaditeľkou literárnej ceny a členmi odbornej poroty.

Kompletný program festivalu nájdu záujemcovia na www.anasoftlitera.sk.

rNUlife.sk / OTS

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.