Umelecky nadaný Michal Candrák debutuje singlom a videoklipom "It Hurts"

Mladý herec, spevák i tanečník, Michal Candrák, sa po ôsmich rokoch na divadelných doskách rozhodol vydať svoj prvý singel s názvom It Hurts. Predviedol v ňom svoj netypicky zafarbený hlas plný emócií, dobrú angličtinu aj pútavo zložená pieseň, ktorú si zapamätáte aj vďaka klipu ako inak z divadelného prostredia, ktoré mu je tak blízke.Text k piesni si napísal sám a hudbu zložil tiež sám.

V niektorých momentoch jeho výšky znejú ako kontratenor. Kontratenor je mužský hlas, ktorý má rovnakú výšku ako ženský kontraalt, mezzosoprán alebo soprán, ale odlišuje sa zvukom od ženských hlasov v dôsledku rozdielov v štruktúre mužského a ženského hlasového aparátu. Na rozdiel od kastrátov je hlas kontratenoristu úplne prirodzeného pôvodu: po vekom podmienenej mutácii hlasového aparátu si takíto speváci zachovávajú schopnosť spievať soprán alebo alt.

BiO MICHAL CANDRÁK

Michal Candrák sa narodil 8.6.1998 v Bratislave. Už od útleho veku sa venuje spevu, tancu i herectvu. Dva roky bol žiakom Muzikálovej akadémie Divadla Nová scéna, krátko nato nastúpil na Konzervatórium v Bratislave, ktoré ukončil v roku 2019 absolutóriom. O rok neskôr sa stal súčasťou hereckého súboru Divadla Nová scéna.

Už počas štúdia hosťoval v Divadle Nová scéna a to v tituloch Hairspray (postava IQ, 2014), Pokrvní bratia (company Darren, 2015),  Mačky (Pucifal, 2016), IAGO (company, 2016). V Divadle Tower Stage ste ho mohli vidieť v muzikáloch Atlantída (Martin, 2016), Jesus Christ Superstar (Šimon Horlivec, 2017),  Bambuľka (company, 2018), The Duchon´s (2019), Ôsmy svetadiel (Tomáš, company, 2019).  V Národním divadle moravskoslezském hrá v muzikáli Kočky (Archibaldus, 2018), účinkuje tiež v muzikáli West side story (Tygr, 2020).

Michal miluje zvieratá, prírodu, hudbu, čítanie, muzikály, jógu, pohyb a cestovanie. Je vegán a sníva o svetovom mieri. Verí vo vesmírnu lásku a rád šíri pozitívnu energiu.

rNUlife.sk / DNS Michal Candrák

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov
(3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.