KONCERT PRE MARTINU A JÁNA OPÄŤ NAŽIVO. UŽ TÚTO SOBOTU V GREGOROVCIACH ZAHRAJÚ ISLANDSKÁ KAPELA MÚM A NINA KOHOUT

Už túto sobotu 7. mája 2022 bude v areáli Základnej školy v Gregorovciach Koncert pre Martinu a Jána. Až z Islandu prídu hviezdy žánru indietronic – kapela múm, ktorá zahrá naživo soundtrack ku kultovému nemému filmu z 30. rokov Menschen am Sonntag. Vystúpi aj Nina Kohout, minuloročná víťazka Radio_Head Awards v kategórii Objav roka.

Koncert pre Martinu a Jána bude po dvoch rokoch online verzie konečne aj s návštevníkmi. Na symbolickom mieste, v centre obce v areáli základnej školy, vznikne malé pódium pre dva výnimočné koncerty. Súčasťou akcie bude aj inštalácia SME S VAMI Michala Kačmára, ako aj diskusia s názvom Zápas o slušné Slovensko. Hosťami Zuzany Wienk budú Zlatica Kušnírová, Jozef Kuciak, vyšetrovateľ Martin Juhás a bývalý šéf tímu Kuciak Peter Juhás.

„V máji 2018 mali Martina Kušnírová a Ján Kuciak spojiť svojou svadbou dve rodiny do jednej. Žiaľ, k tomu neprišlo, ich odkaz však spojil mnohých ľudí, ktorým záleží na našej krajine. Verím, že mnohí prídu už túto sobotu do Gregoroviec – v prvom rade vyjadriť spolupatričnosť s rodinami Martiny a Jána, ale aj pozrieť si nádherné koncerty islandských múm a Niny Kohout,“ povedal o plánovanom koncerte Michal Kaščák.

V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční vo viacúčelovej sále Obecného úradu Gregorovce.

Live stream Koncertu pre Martinu a Jána zabezpečí aj tentokrát spoločnosť Filma.

Vstup na podujatie je voľný.      

PROGRAM:

  • 18.00 – 18.45: Nina Kohout
  • 19.00 – 19.45: Diskusia: Zápas o slušné Slovensko
  • 20.00 – 21.13: múm

FB event tu: www.facebook.com/events/1467277673717153

múm

Islandská kapela múm hrá snovú hudbu na pomedzí žánrov ako indietronica a glitch pop. Na prelome tisícročí ich preslávili skvelé albumy Yesterday Was Dramatic – Today Is OK či Finally We Are No One. Do Gregoroviec prichádzajú so špeciálnym projektom, v rámci ktorého ozvučia kultový nemecký nemý film Menschen am Sonntag. Film obsadený nehercami je nádhernou poetikou víkendu z doby pred nástupom Hitlera k moci. Gunnar Örn Tynes a Örvar Smárason zhudobnili aj ďalšie storočné legendy kinematografie, ako Upír Nosferatu či Krížnik Potemkin, no najviac si zamilovali práve „Ľudí v nedeľu“.

Örvar Smárason to vysvetľuje nasledovne: „Film má všetko – živý portrét nášho milovaného Berlína, živelnosť mladosti, surovosť a experimentovanie neohrozených priekopníkov filmu, ktorí si robili veci po svojom. K tomu jednoduchý príbeh všedného dňa a ľudská sexualita so silným politickým podtextom.“ Hudbu k filmu hrávali v rámci pravidelných improvizačných večerov v Reykjavíku s rôznymi muzikantmi. V ustálenejšej podobe s ním následne koncertovali po Európe a viackrát aj v hlavnom meste Nemecka v čase festivalu Berlinale. Nahrávky z Berlína sa stali súčasťou Blu-ray vydania filmu z produkcie Britského filmového inštitútu.

Nina Kohout

Trenčianska speváčka Nina Kohout študuje na prestížnej londýnskej hudobnej škole The BRIT School, kde pôsobili aj Adele či Amy Winehouse. Minulý rok získala titul Objav roka na Radio Head Awards a začiatkom tohto roka vydala s výbornými ohlasmi debutové EP Pandemonium.

Svojimi emotívnymi vystúpeniami pred pár dňami otvárala sériu koncertov izraelskej kapely Lola Marsh a predstaví sa aj v rámci Koncertu pre Martinu a Jána v Gregorovciach.

#AllForJan a #AllForMartina #KoncertPreMartinuAJana #Nezabudneme #SmeVTomSpolu

rNUlife.sk / Tóno Repka, PR POHODA FESTIVAL

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.