Záujem Slovákov o hybridné autá prudko rastie, postarala sa o to čipová kríza, tvrdí líder trhu Arval Slovakia

Aj napriek tomu, že sa záujem ľudí o ekologické autá v posledných rokoch neustále zvyšoval, k výraznej zmene na trhu dochádza až teraz. V dôsledku čipovej krízy, ktorá spôsobila extrémne predĺženie dodávok vozidiel so spaľovacím motorom, si podnikatelia na Slovensku začali prenajímať hybridné vozidlá.

„Zo všetkých áut, ktoré sme vlani dodali našim klientom, bolo 10 percent hybridných. To sa doteraz nikdy nestalo, aby hybridy v našej ponuke zastúpili takýto významný podiel,“ povedal Michal Duška, obchodný riaditeľ Arval Slovakia.

Pod tento pozitívny výsledok sa podpísala predovšetkým lepšia dostupnosť hybridných vozidiel, o ktorú sa postaral samotný Brusel, ktorý už niekoľko rokov sprísňuje automobilkám emisné limity. To v praxi vyzerá tak, že čím viac ekologickejších vozidiel automobilky vyprodukujú, tým viac môžu vyrobiť vozidiel so spaľovacím motorom. „V súčasnej situácii je väčšia šanca, že modely, ktoré sú ekologickejšie, budú dodané podstatne skôr ako ich štandardné verzie,“ objasňuje Michal Duška s tým, že trend záujmu Slovákov o hybridné vozidlá bude pokračovať aj v tomto roku.

Arval Slovakia je spoločnosť, ktorá sa radí medzi najvýznamnejšie na trhu, a ktorá svoje služby ponúka ako kľúčovým podnikom nášho hospodárstva, tak aj menším podnikateľom. O hybridy však nejavia – ako by sme sa mohli na prvý pohľad nazdávať – len veľkí firemní klienti, ale aj malé a stredne veľké podniky. „Pokiaľ je pomer ceny a výkonu výhodný, tak záujem vyskúšať si hybrid majú aj menší hráči,“ tvrdí obchodný riaditeľ Arval Slovakia s tým, že medzi ďalšie faktory, ktoré sa postarali o rast záujmu, sa radí aj ekologickejšie zmýšľanie zákazníkov či uchvátenie novou technológiou.

Podľa výskumu spoločnosti Susquehanna Financial Group sa čas dodania nových čipov v marci predĺžil o dva dni na takmer 27 týždňov.
Jedna z veľkých priemyselných firiem nakúpila práčky, aby z nich mohla vymontovať čipy a použiť ich na výrobu vlastných súčiastok.
Uviedol to šéf spoločnosti ASML Peter Wennink, píše portál iDnes.cz. Meno konglomerátu, ktorý sa mal k záťahu na staré domáce spotrebiče uchýliť, Wennink neoznámil, avšak k podobným incidentom podľa neho dochádza často.

Navyše, tento trend pomôže aj lesom. V rámci medzinárodného projektu biodiverzity sa totiž spoločnosť Arval zaviazala za každé prenajaté elektrifikované vozidlo – či už elektrické alebo hybrid – vysadiť jeden strom. V tomto roku sa do projektu prvýkrát zapojí aj Slovensko. Ide o CSR projekt, ktorý hrá v strategickom pláne Arval Beyond kľúčovú úlohu. A potvrdzuje to aj cieľ spoločnosti Arval do roku 2025 prenajímať 750-tisíc elektrifikovaných vozidiel, čo predstavuje 35 percent globálnej flotily firmy. Projekt, ktorý propaguje zavádzanie elektrifikovaných vozidiel, je jedinečnou možnosťou, ako chrániť lesy, prispieť k zachovaniu biodiverzity a bojovať s odlesňovaním,“ dodáva riaditeľka marketingu Arval Slovakia Miriam Kraus s tým, že stav klimatickej núdze je každým rokom naliehavejší a spoločnosť Arval je v správnej pozícii, aby podporovala pozitívne zmeny vedúce k udržateľnej mobilite a aktívne sa zapájala do riešenia klimatických zmien.

Viac informácií nájdete na www.arval.sk.

O spoločnosti Arval Slovakia:

Spoločnosť Arval Slovakia, člen finančnej skupiny BNP Paribas, bola založená v roku 2004. Špecializuje sa na operatívny lízing automobilov s plným servisom pre malé, stredné podniky a veľké spoločnosti a patrí medzi lídrov na trhu. Svojim zákazníkom poskytuje fleetové riešenia na mieru, odborné poradenstvo, 24-hodiný zákaznícky servis a plnú starostlivosť o vozový park klienta. Klienti majú k dispozícii online služby My Arval, ktoré prehľadne združujú informácie o vozovom parku spoločnosti. Spoločnosť je držiteľom ocenenia Slovak Superbrands za rok 2018 a 2019.

O spoločnosti Arval:

Spoločnosť Arval vznikla v roku 1989 ako člen globálnej finančnej skupiny BNP Paribas. Špecializuje sa na poskytovanie lízingu automobilov pre malé a stredné podniky a veľké spoločnosti. Svojim klientom poskytuje fleetové riešenia na mieru, ktoré optimalizujú pracovné zaťaženie ich zamestnancov a umožňujú outsourcing všetkých rizík spojených s prevádzkou vozového parku. Arval poskytuje odborné poradenstvo a plnú starostlivosť o vozové parky svojich klientov s takmer 1,4 miliónmi vozidlami v správe v 30 krajinách sveta, v ktorých zamestnáva viac ako 7 200 pracovníkov.

Arval je zakladajúcim členom skupiny Element-Arval Global Alliance, ktorá je celosvetovým lídrom v oblasti operatívneho lízingu a spravuje viac ako 3 milióny vozidiel v 50 krajinách sveta. V rámci skupiny BNP Paribas spadá spoločnosť Arval pod divíziu Retailového bankovníctva a služieb.

rNUlife.sk / Petra Jamrichová, nextina

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.