Už v piatok spoznáme laureátov ceny sv. Gorazda, minister školstva ich udelí výnimočným učiteľom a žiakom

Záchrana života svojho kamaráta, zisk zlatej medaily na paralympijských hrách, inovatívny prístup k vzdelávaniu, či celoživotná práca so žiakmi s telesným postihnutím. Po dvojročnej odmlke sa uskutoční slávnostné podujatie pri príležitosti odovzdávania Ceny svätého Gorazda, na ktorom spoznáme desiatky inšpiratívnych ľudí zo školského prostredia.

Ocenenie učiteľom, zamestnancom škôl, ale aj žiakom a študentom odovzdá minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling, za ich celoživotnú a oddanú pedagogickú prácu, za ich výnimočné odborné a osobnostné kvality a zapájanie sa do rôznych projektov, či výnimočné činy. Celkovo bude odovzdaných až 90 medailí, cien a ďakovných listov v štyroch kategóriách. Tri kategórie budú venované pedagogickým a odborným zamestnancom v školstve.

ilustračná foto

„Povolanie učiteľa je poslaním. Pedagóg totiž ovplyvňuje životnú cestu svojich žiakov. Som hrdý na ľudí, ktorých oceníme, pretože sú vzorom pre žiakov, príkladom a inšpiráciou do života,“ uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Ocenení budú za prácu s deťmi so zrakovým postihnutím, za výsledky dosiahnuté pri výučbe anglického jazyka, za tvorbu učebných textov, za výsledky v oblasti umeleckého školstva, ale napríklad aj za mimoriadne výsledky v odbornom vzdelávaní v oblasti recyklácie odpadov a podpore environmentálneho povedomia. Učitelia si prevezmú Veľkú medailu sv. Gorazda, Malú medailu sv. Gorazda a Ďakovný list sv. Gorazda aj za vedenie svojich žiakov a ich výsledky dosiahnuté na rôznych predmetových olympiádach.

Žiakom a študentom udelí minister školstva Ceny sv. Gorazda. Prevezmú si ich za mimoriadne výsledky v medzinárodných súťažiach a predmetových olympiádach, za preukázanie odvahy pri záchrane zdravia a  ľudského života, za reprezentáciu Slovenskej republiky na olympijských, či paralympijských hrách ale aj v záujmovo-umeleckej oblasti. Medzi ocenenými sú aj žiaci, ktorí mali proaktívny prístup k štúdiu a vynikali dosiahnutými výsledkami vo vzdelávaní. Morálne ocenenie bude udelené aj za vysoké ľudské nasadenie pri starostlivosti o ľudí bez domova v čase pandémie koronavírusu.

„Oceňovanie výnimočných učiteľov a talentovaných žiakov je prejavom vďaky a hrdosti našej spoločnosti na ich prácu a mimoriadne úspechy,“ uzavrel šéf rezortu školstva.

rNUlife.sk / TS MŠVVaŠ SR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.