Najkreatívnejší majstri wellness procedúr budú súťažiť v Bešeňovej

Vodný park v Bešeňovej bude cez víkend dejiskom štvrtého ročníka otvorených majstrovstiev zameraných na prípravu prírodných peelingov a využitie 100% prírodných produktov v oblasti wellness. Peeling Cup Bešeňová 2022 bude súťažou a zároveň workshopom  najnovších trendov v oblasti saunovania, peelingových a iných wellness procedúr.

Peeling Cup Bešeňová je jedinečným medzinárodným wellness podujatím, ktoré sa okrem súťaže najlepších  saunamastrov zo Slovenska, Maďarska či Českej republiky zameriava na využitie 100% prírodných produktov a ich zapracovanie do saunových procedúr. Tento ročník s podtitulom „Sila prírody“   prináša verejnosti možnosť zúčastniť sa na podujatí telom i dušou, dotknúť sa kúska prírody a na vlastnom tele vyskúšať omladzujúci efekt prírodných - omladzujúcich peelingov. Samozrejme za sprievodu hudby a spracovaných príbehov, vďaka ktorým saunamastri vdýchnu peelingu dušu.

Vždy sme sa snažili posúvať wellness zážitky na vyššiu úroveň a spájať zdraviu prospešné saunovanie s využitím prírodných produktov a teda opäť prepojiť návštevu sauny s prírodou. Je to o neustálom vzdelávaní, sledovaní aktuálnych trendov, zručnosti, kreativite a šikovnosti saunamastrov. Dobrou správou pre slovenský wellness je fakt, že každý rok nás teší stúpajúci záujem a  úroveň vystúpení našich súťažiacich. Veríme, že ani tento rok nebude výnimkou,“ uviedol riaditeľ Vodného parku Bešeňová Peter Kolenčík.

Titul majstra v peelingových procedúrach získa súťažiaci, ktorý najkreatívnejším spôsobom využije a skombinuje prírodné produkty ako bylinky, med, trstinový cukor, hrubozrnnú soľ, prírodné oleje, živice alebo rôzne častí rastlín či semiačka a škrupiny darov zeme. Samozrejme prevedením procedúry a vdýchnutím príbehu svojmu peelingu musí zaujať nielen klientov, ale aj medzinárodnú odbornú porotu. Tá bude hodnotiť  vzhľad peelingu, kvalitu a spracovanie, použité ingrediencie, konzistenciu a profesionalitu prevedenej procedúry priamo v saune. Aby bolo hodnotenie dôsledné, bude zamerané okrem iných kritérií na  dosiahnutie výsledného efektu – šetrné odstránenie odumretých častí pokožky a hydratáciu pokožky.

Je dôležité, že návštevníci budú mať opäť možnosť zažiť profesionálne a originálne peelingové procedúry v podaní saunamastrov na vlastnej koži, priamo počas súťažných rituálov v parnej saune. Kreatívne a detailne spracované peelingy budú vystavené počas celého dňa  v saunovom svete tak, aby sa verejnosť mohla inšpirovať a dokonca ich aj otestovať na vlastnej koži,“ doplnil Kolenčík. Počas súťažnej soboty 12. marca 2022 je pre návštevníkov pripravený bohatý sprievodný program saunových rituálov v saunovom dóme, v ktorom svoje saunové umenie predvedú špeciálni hostia. Súčasťou podujatia je ukážka  severských metličkových procedúr v mobilnej saune, peelingový  workshop a trendy v oblasti saunovej módy a kozmetiky. Hlavnou hviezdou podujatia okrem samotných súťažiacich zo Slovenska, Česka a Maďarska bude český muzikoterapeut Zdeněk Hladík, ktorý bude dotvárať výnimočnú atmosféru podujatia  aj vďaka exotickým hudobným nástrojom ako súsitar, surbahar, singing steel pan a djangar pan.

Viac informácií o programe podujatia nájde verejnosť na stránke www.besenova.com.

rNUlife.sk / Marián Galajda, PR TMR

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.