Vojnový pamätník Slavín natreli žltou a modrou farbou, polícia to už vyšetruje

Časť vojenského pamätníka Slavín v Bratislave poškodil neznámy páchateľ modrou a žltou farbou. Natrel schody, stĺpy pamätníka, ako aj priestor pred ním. Polícia začala trestné stíhanie vo veci trestného činu poškodzovania cudzej veci. Médiá o tom informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

"Páchateľ týmto konaním spôsobil na veci, ktorá ako pietne miesto v zmysle ustanovení trestného zákona 'požíva ochranu podľa osobitného predpisu', škodu v doposiaľ presne nezistenej výške. Tá bude predmetom ďalšieho dokazovania," priblížil Szeiff.

Polícia SR - Bratislavský kraj v stredu

VYŠETRUJEME OKOLNOSTI POŠKODENIA PIETNEHO MIESTA

👉Dnes v ranných hodinách sme prijali oznámenie o poškodení vojenského pamätníka Slavín. Doposiaľ neznámy páchateľ ho poškodil modrou a žltou farbou, ktorou natrel schody, stĺpy pamätníka ako aj priestor pred ním. Týmto konaním spôsobil na veci, ktorá ako pietne miesto v zmysle ustanovení trestného zákona „požíva ochranu podľa osobitného predpisu“ škodu, v doposiaľ presne nezistenej výške. Tá bude predmetom ďalšieho dokazovania.
👉Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu poškodzovania cudzej veci. Ďalšie okolnosti sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Vyhlásenie MZVEZ SR k obvineniam veľvyslanectva Ruskej federácie, že došlo k „znesväteniu“ pamätníka Slavín

V súvislosti s pomaľovaním pamätníka Slavín žltou a modrou farbou a obvinením zo strany Veľvyslanectva Ruskej federácie v Bratislave, že došlo k „znesväteniu“ tohto pietneho miesta, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR ruskému veľvyslanectvu pripomína, že o hroby a pamätníky ruských vojakov a všetkých tých, ktorí sa podieľali na oslobodení našej krajiny v 2. svetovej vojne, sa Slovenská republika stará príkladne a s najvyššou úctou.

Ruské veľvyslanectvo v Bratislave zároveň žiadame, aby videlo realitu a tou je obrovská občianska solidarita s Ukrajinou, ktorú bezdôvodne napadla Ruská federácia a okrem porušenia medzinárodného práva tak pošliapava aj pamiatku Ukrajincov, ktorí bok po boku s Rusmi bojovali za slobodu v roku 1945. Farby ukrajinskej vlajky na Slavíne sú výzvou občanov SR, aby Rusko skončilo túto nezmyselnú vojnu.

Slovenskú verejnosť zároveň prosíme, aby naďalej ctila a priateľsky vnímala ruských občanov oddaných demokracii a mieru.

rNUlife.sk / Komunikačný odbor MZV

Vyjadri svoj názor na článok
Odpad! Menej takýchto článkov

Loading...
Super! Viac takýchto článkov

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.